kas-musa-kruma-2-dalis_57_01689596731-7d3e8532e33301be2c730f634bf0a1a6.jpg

• Anglų k.
  • Kino ir medijų erdvė PLANETA
  • iki 45 min

Kaip žodžiai vartojami (ne)tiesiogiai?

Antroje gamtos temos frazeologizmų pamokoje organizuojama vaizdo klipų peržiūra kino ir medijų erdvėje PLANETA ar kitoje peržiūrai reikalingą įrangą turinčioje vietoje (ERDVĘ galima pasirinkti ir rezervuoti per šią platformą). Peržiūros metu mokiniai atlieka klausymo užduotis, kurios leidžia atpažinti temos frazeologizmus. Veikloms baigti pateikiama frazeologizmų prasmės aiškinimo užduotis.

Nuotrauka: www.neakivaizdinisvilnius.lt

Atpažinti ir aiškinti gamtos temos frazeologizmus (idioms).

1. Pakartojimas: mokytoja/s ir mokiniai suaktyvina atmintį pažingsniui prisimenant vaizdo klipų filmavimo veiklas; atsakoma į klausimus, kas yra frazeologizmas (idiom); ką reiškia perkeltinė prasmė (figuratively); (5 min).
2. Vaizdo klipų peržiūra: parinktoje erdvėje mokytoja/s vykdo vaizdo klipų peržiūrą, pateikdamas juos tokia tvarka, kokia numatyta klausymo užduotyje, kurią peržiūros metu atlieka mokiniai; paliekama laiko pagarbaus (respectful) ir pagalbaus (helpful) grįžtamojo ryšio apie sukurtus vaizdo klipus teikimui (30 min);
3. Rašto užduoties patikrinimas: mokiniai dirbdami porose pasidalina išgirstais frazeologizmais ir nuspėjamomis jų reikšmėmis (3-5 min);
4. Apibendrinimas: frazeologizmai ir jų reikšmės užtvirtinami atliekant paskutiniąją suvedimo (matching) užduotį; mokytoja/s mokinių prašo pasidalinti, kurias perkeltines reikšmes mokiniai nuspėjo teisingai žiūrėdami vaizdo klipus (5-7 min).

Frazelogizmai; perkeltinės reikšmės žodžių junginiai. Gyvenamoji aplinka; gamta.

Naujamiesčio seniūnija, Kino ir medijų erdvė PLANETA