praktikuojame-salygos-sakinius_57_01719921252-52811d2065f27bf427c0ab56b2e45c14.png

Praktikuojame sąlygos sakinius

Pamoką sukūrė - Vilma Goberienė
  • Anglų k.
  • Lietuvos Respublikos Seimas

Kas būtų jeigu būtų?

Mokiniai, poromis keliaudami Gedimino prospektu, fotografuoja pasirinktus objektus ir sudaro anglų kalbos nulinio, pirmo ir antro tipų sąlygos sakinius. Atlikę užduotį, visi kartu aptaria sėkmes ir sunkumus. Namuose parengia skaidrių pristatymą su nufotografuotais objektais ir sudarytais sąlygos sakiniais.

Darbui reikalingas fotografuojantis, interneto prieigą turintis skaitmeninis įrenginys (pvz., mobilusis telefonas arba planšetinis kompiuteris), popieriaus lapai ir rašikliai sudarytų sakinių užrašymui.

Pamokoje tobulinamos pažintinė, komunikavimo, skaitmeninė kompetencijos.

Paveikslėlis iš https://shorturl.at/JGZNG .

Ugdyti praktinius anglų k. sąlygos sakinių vartojimo įgūdžius.

1. Mokiniai prisimena saugos elgesio taisykles, aptariamas pamokos formatas, veiklos, vertinimas.
2. Minčių lietaus metodu mokiniai pateikia nulinio, pirmo ir antro tipo sąlygos sakinių pavyzdžių. Pakartoja šių tipų sąlygos sakinių sudarymo taisykles.
3. Pagrindinė veikla prasideda Gedimino pr. prie Lietuvos Respublikos Seimo, baigiasi Katedros aikštėje.
4. Mokiniai poromis keliauja Gedimino prospektu. Jie pasirenka objektus, juos nufotografuoja. Sudaro ir užsirašo 12-18 su objektais susijusių įvairių tipų sąlygos sakinių. Kiekvienas poros dalyvis sudaro savo sakinius, jei reikia, pasitaria su draugu. Mokiniai gali trumpam užeiti į objektų vidų ir pasisemti idėjų sakiniams.
5. Sutartu laiku mokiniai susirenka paskirtoje vietoje (pvz., prie Vilniaus Katedros varpinės) refleksijai. Kiekvienas įsivertina savo veiklą, pasidalija, kuo gali pasidžiaugti, su kokiais sunkumais susidūrė.
6. Aptariamas namų darbas: parengti skaidres su nufotografuotais objektais ir sąlygos sakiniais, klasėje jas pristatyti draugams.

Skaitmeninė

Zero, First, Second Conditional sentences.

Senamiesčio seniūnija, Lietuvos Respublikos Seimas