vilniaus-miesto-urbanizacija_57_01719474871-8f900bd1435d45090ac71bd520e8fed3.jpg

Vilniaus miesto urbanizacija

Pamoką sukūrė - Rasa Burakienė
  • Biologija,
    Istorija,
    Anglų k.
  • Pašilaičių g. 13

Ar išsaugoma dermė tarp urbanizacijos ir gamtos?

Integruota biologijos, istorijos ir anglų k. pamoka, kuri gali vykti pasirinktame Vilniaus miesto mikrorajone.

Pamokos metu stebimos ir lyginamos žaliosios zonos iki / po 1990 m. statytose mikrorajono dalyse. Atpažįstama žaliųjų zonų augalų bioįvairovė. Analizuojama mikrorajono istorinė raida, ieškoma informacijos apie mikrorajono plėtros planus ateityje.

Klasė keliauja mikrorajone, maršrutas turi apimti senąją ir naująją mikrorajono dalį. Mokiniai fotografuoja pastebėtas vietas, kuriose atsispindi senosios ir naujosios mikrorajonų dalių skirtumai, taip pat augalus. Sudaro matytų organizmų sąrašą. Organizmai įvardijami lietuvių / lotynų / anglų kalbomis. Iš lauko mokiniai parsineša po 5-6 senosios / naujosios mikrorajono dalies bei augalų nuotraukas.

Grįžę į klasę, moksleiviai rengia pranešimus ir pristatymus anglų kaba. Pabaigoje vyksta refleksija ir įsivertinimas.

Ši pamoka sukurta Fabijoniškėse, tačiau scenarijus gali būti adaptuotas ir kitiems mikrorajonams.

Nuotrauka pamokos autorės.

Stebėti pasirinkto Vilniaus mikrorajono urbanizacijos dinamiką.

1. Skelbiama pamokos tema, tikslas ir uždaviniai (iki 10 min.)

Veikla lauke - 60 min.:
2. Klasė keliauja mikrorajone, maršrutas turi apimti senąją ir naująją mikrorajono dalį, optimalu nueiti 4 - 5 km, kelio pradžia ir pabaiga mokyklos kieme.
3. Žygio metu mokiniai fotografuoja pasirinktas vietas, kuriose atsispindi senosios ir naujosios mikrorajonų dalių skirtumai, taip pat stebėtus augalus.
4. Sudaro matytų organizmų sąrašą. Organizmai įvardijami lietuvių / lotynų / anglų kalbomis. Iš lauko mokiniai parsineša po 5-6 senosios / naujosios mikrorajono dalies bei augalų nuotraukas.

5. Prezentacijų ir pranešimų rengimas anglų kalba, pristatymai (iki 60 min.)

Pilietiškumo
Skaitmeninė