augalu-ivairoves-tyrimas_57_01726948413-a77dd2df2a8e67900c278494c83f3dbc.JPG

• Biologija
  • Erfurto g. 23
  • 45 min

Kur paplitusios augalų rūšys?

Analizuodami augalus gamtoje ir naudodamiesi išmaniosiomis technologijomis, mokiniai atpažins bei nustatys 10-15 augalų rūšių tiriamoje vietovėje.
Nubraižys vietovės žemėlapį, nurodydami augalų augimvietes.
Savo tyrimo rezultatais pasidalins tarptautinėje programėlėje „iNaturalist“, įvertins rastų rūšių gausumą.

Naudojamos priemonės: mobilieji telefonai, darbo aprašas, rašymo ir piešimo priemonės.

Nuotrauka pamokos autorės.

Naudojantis išmaniosiomis technologijomis, nustatyti ir grafiškai atvaizduoti augalų rūšių paplitimą.

1. Pasisveikinimas, temos pristatymas. Mokiniai paskirstomi į grupes po 3-4. Išdalinami užduočių lapai ir darbo priemonės. Mokiniai į telefonus atsisiunčia programėlę „iNaturalist“, mokytojas paaiškina kaip ja naudotis (5 min.)
2. Naudodamiesi programėle, mokiniai nustato 10-15 skirtingų augalų rūšių ir pasidalina augalo augimviete (20 min.)
3. Pildomas užduočių lapas, braižomas žemėlapis, diagrama (15 min.)
4. Refleksija. Mokinių grupės pateikia pagrįstas darbo išvadas, ivertina savo indėlį grupėje (5 min.)

Grupių darbo aprašai eksponuojami biologijos kabineto stende.

Pilietiškumo
Skaitmeninė