augalu-organu-sandaros-tyrimas-lauko-laboratorijoje_57_01726945297-2782543f09f1bb803f8ada8c0e0e1bd7.JPG

Augalų tyrimas lauko laboratorijoje

Pamoką sukūrė - Virginija Spundzevičienė
  • Biologija
  • Erfurto g. 32
  • 45 min

Kokie audiniai sudaro augalus?

Pamokoje mokiniai programėlės „Google Lens“ pagalba nustatys netoliese augančių augalų rūšis, savarankiškai ieškos ir atpažins vegetatyvinius augalų organus, paruoš jų mėginius, mikroskopu stebės augalus sudarančius audinius, juos fotografuos.
Bendraudami ir bendradarbiaudami išsiaiškins, kaip augalų vegetatyviniai organai yra prisitaikę atlikti funkcijas.

Naudojamos priemonės: mikroskopai (veidrodiniai arba su elementais), objektiniai stikliukai, pincetas, žirklutės, skalperis, gabalėlis kartono arba pjaustymo lentelė, adatėlė, darbo aprašas, telefonai.

Pamoka gali vykti mokyklos kieme, artimiausiame parke, miške.

Nuotrauka pamokos autorės.

Ištirti augalo vegetatyvinių organų sandarą.

1. Pasisveikinimas. Mokiniai paskirstomi poromis, išdalinami užduočių lapai ir darbo priemonės (5 min.)
2. Mokiniai atlieka užduotį: atpažįsta augalus, ruošia audinių mėginius, tyrinėja mikroskopu, fotografuoja (35 min.)
3. Refleksija (5 min.). Mokiniai pagal pateiktus klausimus įsivertina kaip jiems sekėsi atlikti praktinį darbą. Pasidalina įdomiausiomis stebėjimo nuotraukomis.

Pilietiškumo
Skaitmeninė