romantiskos-sinusoides_57_01729068364-e58540b18d39f0e1d25baeee12a2abbf.jpg

Matematika,
  • Aukštaičių g. 1, Kūdrų parkas
  • 3 val.

Ką sinusoidė pasakys apie meilės jausmą?

Ar žinojote, kad mūsų širdis kalba matematikos kalba? Šioje pamokoje leisimės į įdomią kelionę, kurioje sujungsime mokslą ir gamtą.

Būdami gamtoje, mokiniai, dirbdami komandomis, aktyviai judės, matuos pulsą, stebės gamtos reiškinius, duomenis fiksuos darbo lapuose.

Grįžę į klasę, duomenis bandys aprašyti matematinėmis formulėmis, braižys savo širdies ritmo grafikus ir juos analizuos. Pamokos pabaigoje apibendrins gautus rezultatus, dalinsis įspūdžiais.

Pamokos pavadinimas „Romantiškos sinusoidės“ nusako, kad mūsų kūnas, ypač širdis, veikia pagal tam tikrus dėsningumus, kuriuos galima aprašyti matematika. O gamta, kaip didžiulė laboratorija, suteikia mums puikią galimybę tai patirti.

Reikalingos priemonės: kompiuteriai su atitinkama programine įranga, pulso matuokliai, mokytojo pateiktis, darbo lapai, paruošta „Padlet“ lenta.

Iliustraciją sugeneravo pamokos autorė naudodama GDI Adobe Firefly.

Suprasti trigonometrines funkcijas, susieti matematiką su realiu pasauliu ir mokinių asmenine patirtimi.

1. Įvadas (klasėje) – 20 min. Trumpa teorinė dalis apie širdies darbą ir sinusoidę, pulso matavimas ramybės būsenoje.
2. Užduoties atlikimas lauke (1 - 1,5 val.). Fizinis aktyvumas, pulso matavimas, gamtos stebėjimas, duomenų fiksavimas.
3. Grįžimas į klasę, užduoties užbaigimas – 70 min. Duomenų analizė, diskusija, refleksija.

Skaitmeninė

Sinusoidės taikymas;Duomenų rinkimas ir analizė;Fizinis aktyvumas;Mokslinis tyrimas gamtoje;Sveika gyvensena;Aplinkosauga;Technologijos mokymosi procese

Senamiesčio seniūnija, Aukštaičių g. 1, Kūdrų parkas