zmogaus-santykis-su-gamta-vilneles-pakaranteje_57_01719478261-f8361d24ad720a437920ba3c0ee628f7.jpg

Filotopijos ugdymas Vilnelės pakrantėje

Pamoką sukūrė - Aina Tomoševičienė
  • Etika
  • Gerovės parkas

Ką apie žmones pasako upės pakrantė?

Pamokoje keliami ekologinės etikos klausimai, mokiniai diskutuoja apie ekologines problemas artimoje aplinkoje, moralinę žmonių atsakomybę už šių problemų sprendimą.

Mokiniai keliauja Vilnelės pakrante, stebi ir fiksuoja pastebėtas ekologines problemas, ieško galimų sprendimo būdų.

Pamokoje ugdomas kritinis mąstymas, kūrybiškumas, pilietiškumas, atsakingas elgesys gamtoje, filotopija (t. y. meilė vietai, kurioje gyveni).

Pamoka pravesta Vilnelės pakrantėje, tačiau gali būti adaptuojama bet kuriai teritorijai.

Nuotrauka iš https://shorturl.at/QVPu6

Ugdyti ekologiškai etišką elgseną.

1. Mokytojas pristato pamokos temą ir užduotį.
2. Mokiniai pasiskirsto į grupes, išdalinami žemėlapiai.
3. Klasė grupėmis keliauja Vilnelės pakrante ir atlieka užduotį: fiksuoja šiukšlių susikaupimo vietas; pastebi ir fiksuoja išmetamas šiukšles; tiria šiukšlių dėžių poreikį tyrinėjamoje teritorijoje (esamas/trūkstamas); stebi ir analizuoja žmonių elgesį gamtoje.
4. Savo įžvalgas grupės pristato klasės draugams.
5. Refleksija pagal pateiktus klausimus.

Pilietiškumo

Ekologinių problemų raiška