Nuotolinio ryšio technologijos vakar ir šiandien
Pamoką sukūrė - LR Ryšių reguliavimo tarnyba
Kaip atrodo optinio ryšio skaidula?
Be nuotolinio ryšio technologijų šiandien neįsivaizduojame savo kasdienybės ir dažniausiai naudojamės net nesusimąstydami.Tai kaipgi jos veikia?
Apie tai įtraukiančiai papasakos Ryšių reguliavimo tarnybos ekspertas, dr. Virgilijus Stundžia.
Kaip už 1 km. trenkęs žaibas ir nugriaudėjusi perkūnija parodo, kad optinis ryšys yra perspektyvesnis nei garsinis ryšys?
Kodėl ryšio metu nutinka taip, kad vienoje pusėje esantis žmogus puikiausiai girdi kitą, o kitas visai negirdi kitame gale esančiojo ? Klausa jų abiejų yra gera.
Sužinosite atsakymus tiek į šiuos, tiek į dar daugiau klausimų!
Pamokos tikslas
Sužinoti, kokios nuotolinio ryšio priemonės buvo naudojamos anksčiau ir kokios - dabar, kokiais pagrindiniais fizikiniais reiškiniais jos remiasi.Pamokos planas
1. Sužinosite, kokias nuotolinio ryšio priemones ir kokiais tikslais naudojo žmonės senovėje, kokiais fizikiniais reiškiniais jos remiasi.2. Sužinosite, kokios elektros srovės ir elektromagnetinių bangų sklidimo pagrindu veikiančios ryšio priemonės atsirado XIX a.
3. Aptarsime nuotolinio ryšio priemonių vystymąsi XX a. ir XXI a. pradžioje, kokie nauji išradimai tai lėmė.
4. Mokiniai pamatys XX a. 7 - 8 dešimtmečio telefono aparato pavyzdį, mechaninės telefono stoties detalę – žingsninį ieškiklį, belaidžio telefono ragelį, XXI a. pradžios GSM mobilųjį telefoną, optinio ryšio skaidulą, WiFi maršrutizatorių.
5. Sužinosite, kokios yra naujausios šiuolaikinės nuotolinio ryšio technologijos, kaip jos veikia.
5. Pateiksime rekomendacijų, kaip gauti geresnės kokybės nuotolinio ryšio paslaugas.