medziu-tyrinejimas-puckoriu-atodangoje_57_01721154194-8c81106a6c5c3b24ef8e4ba6ef3559a1.png

Medžių tyrinėjimas Pūčkorių atodangoje

Pamoką sukūrė - Laima Dešukaitė
  • Biologija,
    Matematika,
    Gamta
  • Pūčkorių atodanga

Kokie medžiai supa Pūčkorių atodangą?

Žingsniuodami Pūčkorių atodanga, mokiniai išsamiau susipažįsta su 6 medžiais - ąžuolu, beržu, klevu, liepa, egle ir pušimi. Nagrinėja jų lapus, vaisius, žievę. Pagal pateiktą formulę išmoksta nustatyti medžių amžių. Žaisdami žaidimą „Medžių BINGO", gilina gamtos mokslų žinias, lavina atidumą.

Pamokoje mokytojas naudoja parengtą teorinę medžiagą. Pagrindinei veiklai reikalingos šios priemonės: atspausdintos žaidimo kortelės ir užduočių lapai, rašomoji priemonė, lipni juosta, paprastas pieštukas arba kreidelė, matavimo metras, skaičiuotuvas.

Nuotrauka iš https://shorturl.at/igMz0

Išsamiau susipažinti su šešiais skirtingais medžiais.

1. Mokytoja sudomina vaikus būsima pamokos tema (per mįsles arba kitu būdu).
2. Mokytoja papasakoja apie medžius, kuriuos stebės pamokoje. Išdalina žaidimo „Medžių BINGO“ korteles, paaiškina, kurio medžio kuris lapas.
3. Mokiniai atlieka praktinę užduotį, kurios metu randa medį pagal jo lapą, nustato medžio vaisių, amžių ir žievės ypatumus.
4. Pamoka užbaigiama refleksija pagal pateiktus klausimus.

Augalai. Matai ir skaičiavimai. Matavimo vienetai.

Naujosios Vilnios seniūnija, Pūčkorių atodanga