aplinkotyrinis-zygis-seskines-oze_57_01713901853-9001760665ef1915155f9fc8ea77e7b3.jpg

Aplinkotyrinis žygis Šeškinės oze

Pamoką sukūrė - Linoreta Vasilevičienė
  • Geografija
  • Šeškinės ozas

Ką papasakotų Šeškiuko ežeras?

Moksleiviai keliaus žemėlapyje numatytu maršrutu. Virtualiose stotyse (punktuose) individualiai ir grupėse atliks užduotis, atsakys į klausimus. Mokysis orientuotis vietovėje naudodami orientavimosi žemėlapį ir kompasą. Stebės aplinką, iš gamtoje randamų priemonių modeliuos ozo susidarymą.

Klasė stebės Šeškiuko ežero aplinką, diskutuos kaip ją būtų galima pagerinti.

Pamokoje ugdomas mokinių gebėjimas dirbti komandoje, lavinami komunikavimo, pažinimo įgūdžiai, gilinamos dalykinės geografijos žinios.

Reikalingos priemonės: orientavimosi žemėlapis, užduoties lapas, kompasas, popierius, rašiklis, pieštukas, trintukas.

Žygiui svarbu patogi avalynė, oro sąlygas atitinkanti apranga (skraistė nuo lietaus, kepurė nuo saulės ir kt.). Būtina turėti vandens buteliuką.

Nuotrauka iš https://shorturl.at/zORW5.

Ištirti Šeškinės ozo geografinę aplinką, tobulinti orientavimosi gamtoje gebėjimus.

1. Žygio startas nuo stotelės „Šeškinės kalvos” prie stendo „Šeškinės šlaitų geomorfologinis draustinis”.
2. Mokiniams išdalinami žemėlapiai, užduočių lapai, vaizdinė medžiaga.
3. Mokiniai susiskirsto į grupes po 3–4 mokinius.
4. Mokytojas supažindina su orientavimosi žemėlapio sutartiniais ženklais ir svarbiausiomis orientavimosi taisyklėmis. Išrenkami 1–2 mokiniai, kurie ves į 1 punktą.
5. Mokiniai kartu su mokytoja keliauja numatytu maršrutu ir suranda 1, 2, 3 ir 4 punktus. Juose atlieka užduotis, tiria aplinką.
6. Mokiniai dalinasi savo atradimais ir kaip pavyko atlikti užduotis. Refleksija.

Išorinės jėgos. Reljefas. Ledynai. Orientavimasis vietovėje

Šeškinės seniūnija, Šeškinės ozas