tikimybes-vilniaus-gatvese_57_01728305794-8150773bb085883a736ff73f45c38978.jpg

Matematika,
  • Katedros aikštė
  • 3 val.

Kokie žmonės lanko Katedros aikštę?

Tapkime tikimybių detektyvais Vilniaus Katedros aikštėje! Ši įtraukianti pamoka netradiciniu būdu supažindins mokinius su tikimybėmis kasdieniame gyvenime, lavins praktinius duomenų rinkimo ir apdorojimo įgūdžius.

Mokiniai miesto aikštėje apklaus praeivius ir apskaičiuos, kokia tikimybė sutikti trimis kalbomis kalbantį vilnietį ar užsienietį, žmogų, kuris nemoka plaukti ir pan.

Pamokos metu moksleiviai praktiškai susipažins su tikimybių taikymu, lavinsis kritinį mąstymą, ugdysis darbo komandoje įgūdžius, geriau pažins miesto žmones.

Iliustraciją sugeneravo pamokos autorė naudodama GDI Adobe Firefly.

Praktiškai pritaikyti tikimybių teorijos žinias.

1. Įvadas (klasėje) – 10 min. Informacijos kartojimas apie tikimybės sąvoką ir praktinį taikymą kasdieniame gyvenime. Darbo grupių formavimas.

2. Duomenų rinkimas miesto aikštėje – 1 val. Mokiniai apklausia praeivius, atlieka kitus stebėjimus, juos fiksuoja apklausos lapuose.

3. Duomenų analizė (klasėje) – 35 min. Surinktus duomenis mokiniai suveda į bendrą lentelę, skaičiuoja tikimybes, sudaro grafikus, diagramas ir infografikus.

4. Rezultatų pristatymas, išvados, pamokos apibendrinimas.

Skaitmeninė

Tikimybių teorija; statistika; Matematinis modeliavimas; Sociologija; Geografija; Duomenų tyryba.

Senamiesčio seniūnija, Katedros aikštė