startuoliai-vienaragiai-ir-kiti-verslo-ekosistemos-gyventojai_57_01727246149-3e95b0a9e6fe0fd78540d91255eeb5ed.png

Startuoliai, vienaragiai ir kiti verslo ekosistemos „gyventojai“

Pamoką sukūrė - VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų fakultetas
  • Karjera,
    Gyvenimo įgūdžiai
  • Trakų g. 1
    Įmonės atstovas

Kaip sukurti sėkmingą startuolį?

Kas yra startuoliai ir kuo jie skiriasi nuo kito verslo? Kaip sukurti gyvybingą startuolį? O kur „ganosi“ vienaragiai?

Pamokos metu mokiniai susipažins su verslo startuoliais, sužinos, kuo jie skiriasi nuo tradicinių verslų. Pamoką ves įmonės atstovas, kuris dalinsis realiomis patirtimis apie tai, kaip sukurti ir plėtoti gyvybingą startuolį, kokie iššūkiai kyla verslui pradiniame etape, kaip pasiekti sėkmę.

Mokiniai taip pat sužinos apie verslo vienaragius – įmones, kurių vertė siekia milijardą dolerių. Sužinos, kaip Lietuvos startuoliai prisideda prie šios globalios tendencijos.

Pamokos metu bus skatinama aktyvi diskusija – mokiniai turės galimybę užduoti klausimus ir diskutuoti su įmonės atstovu apie tai, kokių įgūdžių reikia norint sukurti sėkmingą startuolį. Bus atliekamos praktinės užduotys, padedančios įsijausti į startuolių kūrimo procesą – nuo idėjos generavimo iki strategijų, kurios padėtų pritraukti investicijas.

Iliustracija iš „Fintech News Baltic“

Susipažinti su verslo startuoliais - nuo sąvokos iki sukūrimo.

1. Įvadas (10 min.). Pagrindinės verslumo ir startuolių sąvokos. Kuo startuoliai skiriasi nuo tradicinių įmonių. Realūs pavyzdžiai iš sėkmingų startuolių veiklos.
2. Vienaragiai – kas tai? (20 min.). Gilinamasi į vienaragių temą: kas tai yra, kaip jie vystosi, kokie yra jų augimo veiksniai, kokios strategijos jiems padeda tapti sėkmingais. Aptariami Lietuvos startuoliai, kurie artėja prie vienaragio statuso. Diskusija apie šių įmonių kūrimo procesus.
3. Pagrindinė dalis (50 min.). Mokiniai grupėmis atlieka užduotį – sukuria savo startuolio idėją, pristato ją visai klasei bei įmonės atstovui.
4. Refleksija (10 min.). Mokiniai aptaria, ką naujo sužinojo apie startuolius ir vienaragius, ką išmoko, kaip įgytas žinias galės pritaikyti realiame gyvenime ar karjeroje.

Skaitmeninė

Ekonomika ir verslumas