kurybines-dirbtuves-su-mobiliuoju-telefonu-tapk-tikru-filmu-kureju_57_01727862889-6eded5b8c12fe751ae47b2810dcb3324.jpg

Kūrybinės dirbtuvės su mobiliuoju telefonu - tapk tikru filmų kūrėju!

Pamoką sukūrė - VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų fakultetas
  • Informatika,
    KITA,
    Technologijos
  • Trakų g. 1
    Įmonės atstovas

Kaip sukurti įdomią vaizdo istoriją?

Šiose kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai turės galimybę paversti savo išmanųjį telefoną tikra kino studija!

Pamoka skirta visiems, kurie nori išmokti trumpų filmų kūrimo pagrindų – nuo idėjos gimimo iki galutinio kūrinio parengimo. Kiekvienas dalyvis sužinos, kaip sukurti įdomią istoriją, kurti scenarijų, filmuoti naudojant savo telefoną ir profesionaliai montuoti vaizdo klipus su populiaria „CapCut“ programėle.

Pamokos metu dalyviai susipažins su vaizdo montažo principais, įtrauks naujų kūrybinių idėjų, pritaikys specialiuosius efektus, muziką bei kitus įrankius, kurie padės sukurti įspūdingą trumpo metro filmą.

Pamoka skatina kūrybiškumą ir gebėjimą savarankiškai įgyvendinti vaizdo kūrybos projektus.

Kviečiame įjungti vaizduotę ir kamerą, kūrybingai eksperimentuoti ir išbandyti moderniausias technologijas!

Nuotrauka iš pexels.com
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Išmokti kurti vaizdo projektus naudojantis mobiliuoju telefonu.

Pamokos planas (2,15 val.):

Įvadas (5 min.). Susipažinimas su dalyviais, trumpas pamokos pristatymas: ką mokysimės ir kokie įgūdžiai bus įgyti. Filmų kūrimo proceso aptarimas: nuo idėjos iki montažo.

Istorijos kūrimo pagrindai (20 min.).
- Pagrindiniai pasakojimo elementai: siužetas, veikėjai, kulminacija.
- Idėjos generavimas: kūrybiniai metodai, kaip rasti įdomią istoriją trumpam filmui.

Praktinė užduotis: kiekvienas dalyvis sukuria trumpą siužeto eskizą (2-3 sakiniai).

Filmavimo pagrindai telefonu (40 min.):
- Telefonų galimybės filmuojant: kaip išnaudoti kameros funkcijas (fokusavimas, ekspozicija, apšvietimas).
- Kadravimo ir kompozicijos principai: kaip sukurti įdomų ir dinamišką vaizdą.

Praktinė užduotis: trumpas scenos filmavimas pagal savo sukurtą istorijos eskizą.

Įvadas į „CapCut“ programėlę (10 min.):
- Pagrindinės funkcijos: kaip įkelti vaizdo įrašą, karpyti, pridėti tekstus, efektus ir muziką.
- Demonstracija: kaip naudoti įrankius greitam montažui.

Praktinis užsiėmimas su „CapCut“ (45 min.):
- Kiekvienas dalyvis montuoja savo trumpą filmą.
- Pagalba ir individualios konsultacijos darbo eigoje.
- Muzikos, efektų ir perėjimų pridėjimas.

Filmo peržiūra ir aptarimas (10 min.):
- Dalyvių sukurti trumpi filmai peržiūrimi grupėje.
- Aptarimas: kas pavyko, kur dar galima tobulėti.
- Grįžtamasis ryšys ir dalyvių klausimai.

Išvados ir pamokos apibendrinimas (5 min.):
- Pasiektų tikslų apibendrinimas.
- Pasiūlymai tolesniems kūrybos žingsniams.
- Paskatinimas kurti filmus savarankiškai ir tobulinti įgūdžius.

Rezultatas: Pamokos pabaigoje kiekvienas dalyvis turės trumpą filmą, sukurtą naudojant savo telefoną ir „CapCut“ programėlę, bei bazines žinias apie vaizdo kūrimo ir montažo procesą.

Skaitmeninė

Technologijų ir medijų raštingumas, meninis ugdymas, kalbos ir komunikacija, socialiniai mokslai, karjeros planavimas ir asmeninis tobulėjimas.

Senamiesčio seniūnija, Trakų g. 1