mindaugo-tilto-formule_57_01728451267-202e4ed7ecad80a69f06bffb7f4e2d20.jpg

Informatika,
    Technologijos
  • Karaliaus Mindaugo tiltas

Kokia yra Mindaugo tilto matematika?

Paverskite matematiką nuotykiu! Šioje pamokoje mokiniai taps inžinieriais, kuriančiais Mindaugo tiltą. Jie skaičiuos, kurs naujus tilto modelius, dirbdami komandoje atras naujus inžinerinius sprendimus.

Mokiniai praktiškai pritaikys matematines žinias, ugdysis skaitmeninius bei inžinerinius įgūdžius, mokysis kūrybiškai spręsti problemas, naudotis naujausiomis technologijomis, įskaitant dirbtinį intelektą.

Pamokos metu moksleiviai įsitikins, kad matematika yra gyva ir naudinga, netgi kvadratinės lygtys!

Iliustraciją sugeneravo pamokos autorė naudodama GDI Adobe Firefly.

Taikant turimas žinias ir įgūdžius, praktiškai sumodeliuoti Mindaugo tilto konstrukciją.

1. Įvadas ir teorinė dalis – 30 min. Informacijos pakartojimas apie kvadratines ir tiesines lygtis, jų sprendimo būdus. Pristatoma specializuota matematikai skirta programa (pvz., „GeoAlgebra“).

2. Praktinė dalis - 1 val. Mokiniai atlieka Mindaugo tilto matavimus, rezultatus įveda į skaičiuoklę.

3. Analizė ir konstravimas klasėje – 45 min. Programėlių („GeoAlgerba“ ar kt.) pagalba, mokiniai sudaro lygtis, aprašančias tilto konstrukcijas, kuria tilto modelius.

4. Darbų pristatymas ir aptarimas.

Skaitmeninė

Kvadratinės lygtys, tiltų konstrukcijos, duomenų analizė, 3D modeliavimas