vilnius-fraktaluose_57_01729243933-0e3f8ab13c6641e9ddaa2173f8cafcb7.jpg

• Fizika,
    Matematika,
  • Bernardinų sodas

Ar mes gyvename fraktaluose?

Pamokos „Vilnius fraktaluose“ metu vyks fraktalų paieškų žygis po Vilnių, kurio metu mokiniai susipažins su fraktalų sąvoka ir praktiniu jų pritaikymu bei paplitimu.

Derinant įvairias veiklas – nuo fraktalų žygio po senamiestį iki kūrybinių projektų – mokiniai ne tik išmoks atpažinti fraktalinius modelius miesto architektūroje, gatvių planavime, mene, gamtoje, bet ir sužinos, kaip fraktalai gali padėti geriau suprasti ir įvertinti aplinkos grožį bei sudėtingumą.

Pamoka skatina kritinį mąstymą, kūrybiškumą, gebėjimą praktikoje taikyti įgytas teorines žinias.

Iliustraciją sugeneravo pamokos autorė naudodama GDI Adobe Firefly.

Susipažinti su fraktalais ir ieškoti jų apraiškų artimoje aplinkoje.

Įvadinė dalis - 10 min.

Teorinė dalis - 25 min.
Fraktalo sąvoka ir taikymas realiame pasaulyje.

Praktinė dalis - 1,5 val.
Vilniaus senamiestyje, pradedant nuo Bernardinų sodo, mokiniai ieško fraktalų mieste: gatvių struktūroje, mene, architektūroje, gamtoje. Pastebėtus fraktalus fotografuoja, vėliau iš jų sukuria kūrybinį darbą, kurį pristato klasės draugams.

Užbaigimo dalis - 10 min.
Diskusijos, vertinimas / įsivertinimas.

Skaitmeninė

Vizualiųjų įspūdžių interpretavimas ir improvizavimas, mastelis ir proporcijos, simetrija ir asimetrija, matematinis modeliavimas,kompiuterinė grafika, programavimas, miesto planavimas.

Senamiesčio seniūnija, Bernardinų sodas