adomo-mickeviciaus-vilnius_57_01724701363-8583ceaf32b0a8232e59ca0c4219fd7a.png

Pamoką sukūrė - Laima Loginovienė
  • Lietuvių k. ir literatūra,
  • Maironio g. 10, Vilnius

Kuo svarbus A. Mickevičiaus gyvenimo Vilniuje etapas?

Ar žinote, kad A. Mickevičius buvo paleistas iš kalėjimo su sąlyga, jog niekada negrįš į Lietuvą? Kaip jis gyveno Vilniuje iki suėmimo? Atsakymus į šiuos ir daugiau klausimų mokiniai sužinos pamokos metu.

Naudodamiesi „Actionbound“ programėle, mokiniai keliauja specialiai šiai pamokai sukurtu maršrutu. Aplanko septynias Vilniaus senamiesčio vietas, kuriose daugiau sužino apie iškilaus poeto A. Mickevičiaus gyvenimą Vilniuje.

Mokytojo padedami, gilinasi į jiems pateiktą informaciją, atsako į kiekvienoje maršruto vietoje programėlėje pateikiamus klausimus.

Pamoka vyksta Vilniaus senamiestyje, naudojant nemokamą orientavimosi programėlę „Actionbound“. Žygio trukmė apie 1,5 h, maršruto ilgis apie 4 km.

Pamokos iliustracija iš https://shorturl.at/2Tuf3.
Informacija apie A. Mickevičių surinkta iš https://shorturl.at/Zk02m.

Susipažinti su A. Mickevičiaus veikla Vilniuje.

1. Sudominimas prie A. Mickevičiaus paminklo Maironio g.
2. Įsijungę „Actionbound“ programėlę, mokiniai nuskenuoja QR kodą ir pradeda pamokos kelionę.
3. Vaikai aplanko 7 vietas, kuriose programėlėje pateikiama informacija, kaip ši vieta susijusi su A. Mickevičiaus gyvenimu, bei klausimai informacijai įtvirtinti. Vietos:
- A. Mickevičiaus paminklas,
- namas, kuriame, kaip manoma, buvo apsistojęs A. Mickevičius tik atkeliavęs į Vilnių,
- bažnyčia, kurioje A. Mickevičius vykdė savo mamos nurodymą - padėkojo Dievo Motinai už globą,
- A. Mickevičiaus studijų vieta,
- namas, kuriame gyvendamas A. Mickevičius rašė savo pirmąją knygą,
- vieta, kurioje A. Mickevičius išspausdino savo pirmąją knygą,
- vieta, kurioje A. Mickevičius buvo suimtas ir įkalintas.

4. Baigus žygį prie namo Didžiojoje g. 22, mokiniai ir mokytojas vykdo refleksiją.

Skaitmeninė

Grožinė literatūra. Aš - praeities tyrinėtojas.

Senamiesčio seniūnija, Maironio g. 10, Vilnius