grigaliskojo-choralo-vilnius_57_01724998091-ab9c4d23530ca0ccdce3a15da9fc5556.png

Grigališkojo choralo Vilnius

Pamoką sukūrė - Augustė Andrijauskaitė
  • Istorija,
    Muzika
  • Katedros aikštė
  • iki 45 min

Kokia muzika skambėjo XIV a. Vilniuje?

Pamokoje mokiniai susipažins su grigališkojo choralo istorija ir tradicija Vilniuje.

Telefonu nuskenavę QR kodą ir atsidarę klausimyną, moksleiviai ieškos atsakymų į pateiktus klausimus apie šį senosios muzikos žanrą. Keliaus į Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčią, apžiūrės jos vargonus, freskas. Pamokos pabaigoje bažnyčios koridoriuje pabandys giedoti grigališkojo choralo ištrauką ir pajausti pakylėjančią šio žanro dvasią.

Pamokoje reikalingi išmanieji telefonai su įjungta mobiliųjų duomenų fukncija. Pamoką rekomenduojama pradėti prie arkikatedros bazilikos, kurioje nuo 1989 m. choralą gieda choras „Schola Gregoriana Vilnensis“. Nuo arkikatedros klasė juda link Bernardinų bažnyčios, kur atlieka užduotis.

Pamokos pabaigoje moksleiviai dalijasi įspūdžiais, ką naujo sužinojo, kas labiausiai nustebino, įsiminė.

Nuotrauka pamokos autorės.

Susipažinti su grigališkuoju choralu, jo tradicija Vilniuje.

1. Atvykstama į pradžios vietą, mokytoja pristato temą, suskirsto mokinius į komandas.
2. Mokiniai skenuoja užduoties QR kodą, atsidaro klausimyną ir atlieka užduotį.
3. Klasė keliauja į Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčią, kurioje ieško grigališkojo choralo laikus menančių liudijimų.
4. Atsakę į visus klausimus, moksleiviai pasitikrina atsakymus.
5. Mokosi giedoti grigališkojo choralo ištrauką.
6. Refleksija.

C3. Tyrinėja muzikos kūrinio kontekstus, paskirtį, integravimo sąsajas, komentuoja muzikinių stilių ir kultūrų įvairovę.

Senamiesčio seniūnija, Katedros aikštė