policijos-muziejus_1728291650-cc18379eeb873471c54a91043c749469.png

Lietuvos kūrimosi ir policijos istorija

Pamoką sukūrė - Lietuvos policijos muziejus
  • Istorija,
    Pilietiškumas
  • Birželio 23-osios g. 16
    Įmonės atstovas

Ar policija svarbi valstybei?

Lietuvos policijos raida neatsiejamai susijusi su Lietuvos valstybės stiprėjimu ir branda. Pamokoje mokiniai sužinos, kokį svarbų vaidmenį atliko Lietuvos policija kuriant Lietuvos nepriklausomą valstybę nuo 1918 m.

Moksleiviai susipažins su valstybinių institucijų ir policijos kūrimosi istorija, sukurtomis policijos rūšimis bei joms keltais uždaviniais. Sužinos, su kokiais iššūkiais susidūrė naujai besikurianti valstybė.

Pamoka vyks Lietuvos policijos muziejuje, kurio ekspozicijoje gausu fotografijų, vertingų eksponatų, interaktyvių ir VR elementų.

Pamoką ves muziejaus darbuotoja istorikė Vlada Dragė.

Pamokoje gali dalyvauti iki 20 asmenų, būtina registracija.

Nuotraukos šaltinis https://shorturl.at/aB3B1.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Susipažįstant su Lietuvos policijos istorija, išsiaiškinti Lietuvos valstybės kūrimosi sąlygas ir geopolitinę situaciją.

1. Įvadas (10 min.). Geopolitinė situaciją paskelbus Lietuvos nepriklausomybę.

2. Pagrindinė veikla (30 min.). Mokiniai supažindinami su valstybinių institucijų ir policijos kūrimosi istorija, kokios policijos rūšys buvo sukurtos, kokie joms buvo keliami uždaviniai, su kokiais iššūkiais susidūrė naujai besikurianti valstybė.

3. Diskusija, kaip geopolitinė situacija lėmė valstybės raidą.

4. Apibendrinimas (5 min.) Mokiniai palygina tarpukario ir laikotarpio, kai buvo atkurta nepriklausomybė, panašumus ir skirtumus. Pasidalina, ką naujo sužinojo, kas labiausiai įsiminė, kokias emocijas sukėlė.

Naujieji laikai. Valstybingumas. Visuomenė: socialinė struktūra, ekonomika, pamatiniai lūžiai

Naujininkų seniūnija, Birželio 23-osios g. 16