partizano-dienorascio-puslapio-kurimas_57_01727359664-88512f1c99bc21134a8ad03198f96827.jpg

Partizano dienoraščio kūrimas

Maksimalus dalyvių skaičius: iki 20
Pamoką sukūrė - Ramunė Cibulskienė
  • Lietuvių k. ir literatūra,
  • Tuskulėnų g. 41

Ką parašytų Vilniaus partizanas?

Mokiniai, naudodamiesi žemėlapių programėle, atvyksta į neišlikusio partizanų štabo pastato vietą, palygina ją su vaizdu 1944 m. miesto plane. Išklauso istoriją apie buvusio pastato konspiraciniame bute besislapsčiusį partizaną Daumantą, tęsia kelionę į partizano Juozo Lukšos-Daumanto atminimui skirtą skverą.

Naudodamiesi pateiktais žemėlapiais, tyrinėja dabartinį gatvių išsidėstymą, jų pavadinimus, bando įsivaizduoti to meto neišlikusius medinius pastatus, daro išvadas apie vietos pasikeitimą.

Susėdę skvere ant suoliukų, prisiminę pamokos metu matytas vietas ir pasakojimus, mėgina įsikūnyti į partizano asmenybę. Atlieka kūrybinę užduotį - kuria partizano dienoraščio įrašą, naudodamiesi pateiktu žodžių banku. Komentuoja ir vertina kūrybinius darbus.

Reikalingos priemonės: A4 popieriaus lapai, kietesni segtuvai lapui pasidėti, rašikliai, kopijos su žodžių banku, miesto žemėlapio kopijos, mobilieji telefonai.

Iliustracija iš https://shorturl.at/zIuc1 .

Susipažinti su dienoraščio žanru, mokytis rašyti dienoraštį.

Prieš pamoką mokiniai pakartoja ką žino apie partizanų veiklą Lietuvoje, aptaria kelių partizanų asmenybes, perskaito jų dienoraščių pavyzdžius.

1. Mokiniai atvyksta į pirmą objektą - neišlikusio partizanų štabo pastato vietą (Minties g. 6).
2. Mokytoja pristato pamokos temą, tikslą, uždavinius, numatomas veiklas bei laukiamą rezultatą.
3. Moksleiviai, naudodamiesi žemėlapiais ir 1944 m. miesto planu, tyrinėja vietovę, gatvių išsidėstymą, jų pavadinimus, bando įsivaizduoti, kaip atrodė čia stovėjęs medinis partizanų štabo pastatas. Daro išvadas apie vietos pasikeitimus.
4. Tęsia kelionę į partizano Juozo Lukšos-Daumanto skverą.
5. Susėdę skvere ant suoliukų kuria partizano dienoraščio įrašą, naudojasi žodžių banku.
6. Skaito atliktus darbus, įvertina pagal kriterijus (pateikti pamokos medžiagoje).
7. Refleksija, naudojant klausimyną manoapklausa.lt.
8. Skiriami namų darbai, grįžtama į mokyklą.

Pilietiškumo

Lietuvių kalba ir literatūra. Kaip papasakoti apie save? Dienoraštis – savos istorijos pasakojimas. Kokias patirtis atskleidžia dienoraštis? (8 klasė) Kuriami įvairių žanrų tekstai, pavyzdžiui, apsakymas, eilėraštis, filmo scenarijus, įsivaizduojamas knygos veikėjo dienoraštis, portretas. (9/10 klasė) Istorija. Kaip dirbti su rašytiniais šaltiniais? Istorijos žemėlapio nagrinėjimas. (8 klasė) Nagrinėjame istorinės asmenybės portretą. (9 klasė) Lietuvos partizaninis karas su SSRS. (10 klasė)

Žirmūnų seniūnija, Tuskulėnų g. 41