vilniaus-pentagrama_57_01729246978-1e53c5f60531041f25709ff60433eb90.png

• Dailė,
    Matematika,
  • Darželio g. 2/15

Kur nuves Vilniaus pentagrama?

Pentagrama - tai ne tik matematinė figūra penkiakampė žvaigždė, bet ir magijos, galios, žmogaus bei Visatos simbolis. O ką pentagrama reiškia Vilniuje, kur ji nuves mokinius pamokos metu?

Pamokoje moksleiviai, derindami istorijos, matematikos, dailės ir geografijos žinias, atras, kaip pentagrama yra susijusi su Vilniaus architektūra ir istorija. Mokiniai analizuos istorinius šaltinius, tyrinės miesto planus ir sukurs savo pentagramos formos maršrutą po Vilniaus miestą.

Grupelėmis keliaudami mieste, mokiniai aplankys penkis maršruto taškus - pentagramos kampus, kuriuose fotografuosis ir sukurs savo Vilniaus pentagramos istoriją. Pabaigoje apibendrins įspūdžius ir patirtis, dalinsis kur juos nuvedė ir ką atvėrė ši kelionė.

Pamokoje mokiniai daugiau sužinos apie savo miestą, lavins kritinį mąstymą, kūrybiškumą bei gebėjimą dirbti komandoje.

Iliustraciją sugeneravo ir redagavimo pamokos autorė naudodama GDI Adobe Firefly.

Susipažinti su Vilniaus miesto istorija ir architektūra per pentagramos prizmę.

1. Sudominimo ir teorinė dalis - 35 min.
Pentagramos sąvoka. Pentagramos formos maršruto kūrimas būsimai kelionei į miestą.

2. Kelionė po Vilnių sukurtu pentagramos maršrutu - nuo 1 val.
Pažymėtų taškų - pentagramos kampų - aplankymas, fotografavimas, interaktyvaus žemėlapio pildymas.

3. Apibendrinimas, refleksija. Grupės dalijasi savo istorija, ką atvėrė ėjimas sukurta Vilniaus pentagrama - 30 min.

Proporcijos, simetrija, matavimai, simbolika mene, miesto planavimas, geografinė padėtis, orientavimas erdvėje, Vilniaus miesto istorija

Naujosios Vilnios seniūnija, Darželio g. 2/15