vilniaus-trikampiai_57_01729242677-107cfdcf29c73f6166d7ae295fe754c4.jpg

• Dailė,
    Matematika,
  • Rutušės aikštė

Ar Vilnius - trikampių miestas?

„Vilniaus trikampiai“ – tai įdomi ir įtraukianti kelionė, kurioje mokiniai aktyviai stebi ir tyrinėja trikampius Vilniaus architektūroje. Pamokos metu moksleiviai sužinos apie trikampio formos svarbą Vilniaus pastatuose, lavins matematinius bei meninius įgūdžius, gilins miesto istorijos žinias.

Mokiniai grupelėmis keliaus po senamiestį ieškodami trikampių formų, jas fotografuos, matuos, analizuos. Grįžę į klasę, pristatys savo atradimus ir, naudodami mieste surinktą medžiagą, sukurs originalias skaitmenines kompozicijas, įkvėptas Vilniaus architektūros.

Pamoka skatina mokinių smalsumą, kūrybiškumą, gebėjimą dirbti komandoje.

Iliustraciją sugeneravo pamokos autorė naudodama GDI Adobe Firefly.

Tyrinėti trikampio formas Vilniaus architektūroje ir mene.

1. Įvadinė, teorinė dalis - 35 min. Sudominimas, pagrindinių temos sąvokų gvildenimas.
2. Praktinė dalis - 1 val. Kelionė po Vilnių pagal mokinių sukurtą maršrutą, aplinkos stebėjimas, trikampių fiksavimas, matavimų atlikimas.
3. Kūrybinis darbas - 30 min. Mokiniai pristato pastebėtas trikampių formas, kuria originalias skaitmenines kompozicijas.
4. Vertinimas ir įsivertinimas - 10 min. Mokiniai kartu su mokytoju apibendrina veiklos rezultatus.

Skaitmeninė

Trikampių rūšys ir savybės, trigonometrija, geometrija erdvėje,kompozicija, meno istorija, meno kūrimas, Vilniaus miesto istorija, kultūros istorija

Senamiesčio seniūnija, Rutušės aikštė