lyderiu-veidai-savybes-ir-verte-romane-musiu-valdovas_57_01690822414-8d728611369415f1150016e46454a19e.jpg

Lyderių veidai, savybės ir vertė romane „Musių valdovas“

Pamoką sukūrė - Gintaras Tubelis
  • Lietuvių k. ir literatūra,
    KITA
  • Konstitucijos pr. 3

Kas yra pozityvi lyderystė?

Pamokoje mokiniai, remdamiesi V. Goldingo romane „Musių valdovas“ regima Ralfo ir Džeko charakterių bei pasaulėžiūrų priešprieša, inscenizuoja vado rinkimus, reklamines kampanijas ir dviejų skirtingų stovyklų atstovų debatus.

Pamoka lavins kūrinio veikėjų charakterių analizės įgūdžius; lavins komandinio darbo įgūdžius; lavins gebėjimą dalyvauti debatuose, diskutuoti, argumentuotai pateikti nuomonę; gerins retorikos meno įgūdžius; supras, kaip remiantis faktais kuriamos melagingos naujienos ir kalbos, gebės tokią situaciją analizuoti ir kritiškai vertinti.

Pamoką siūloma vesti Vilniaus m. savivaldybėje. Ji taip pat gali vykti Lietuvos Respublikos Seime ar ugdymo įstaigai artimiausioje Vilniaus miesto seniūnijoje.

Pamokos autoriai: teatro mokytojas metodininkas Gintaras Tubelis ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Ugnė Ligeikė.

Inscenizuoti romano "Musių valdovas" ištraukas

Lietuvių kalbos pamokose išanalizuojami V. Goldingo romane „Musių valdovas“ kuriami charakteriai, tekste regimų simbolių prasmė, aptariamos tolerancijos, lyderystės, žmogiškumo ir kitos mokytojo pasirinktos temos.

Teatro pamokose susipažins su politinės retorikos gairėmis.

Mokytojai mokiniams pateikia užduotį:
Dirbdami grupėmis įsivaizduokite, kad saloje vyksta lyderio rinkimai, kuriose susitinka Ralfas ir Džekas bei jų rinkiminių štabų atstovai. Rinkimams pasirengti yra visos techninės galimybės. Jūsų tikslas nugalėti oponentą, su kuriuo konkuruojate. Kalbą sakysite ir reklamines iliustracijas rodysite visiems salos vaikams, taigi jūsų siekiamybė – įtikinti, kad lyderis, kurį grupė atstovauja, yra pats geriausias ir vertas pergalės. Negalite iškraipyti knygos turinio faktų, priskirti pristatomam lyderiui darbų ar savybių, kurių jis neturi, tačiau galite faktais manipuliuoti.
Dirbdami grupėmis sukurkite Jums paskirto lyderio rinkiminę kampaniją:
1. Lyderį pristatančią, charakterizuojančią ir jo vadovavimą iliustruojančią 3 minučių rinkiminę kalbą, kurią turėsite pasakyti viešai pirmuoju asmeniu;
2. Vieną ar kelis reklaminius plakatus su rinkiminiais šūkiais;
3. Reklaminį vaizdo arba garso klipą;
4. Sugalvokite gudrų klausimą oponentui, kuris išmuštų jį iš vėžių trumpų debatų metu (galite sugalvoti ir daugiau nei vieną).

Integruotos pamokos metu susitinka dvi priešininkų grupės, taigi labai svarbu, kad būdų toks pats skaičius Ralfą ir Džeką atstovaujančių grupių. Pamokos metu tarpusavyje besirungiančios varžovų komandos sugrupuojamos atsitiktine tvarka.

Skaitmeninė

V. Goldingas „Musių valdovas“.

Šnipiškių seniūnija, Konstitucijos pr. 3