skulpturos2_1745324268-572db82f22a830583c436a9938824122.jpg

Žmogaus kūno išraiškos mene

Maksimalus dalyvių skaičius: 20
Pamoką sukūrė - Irma Ogylbienė
  • Dailė,
    KITA,
    Pritaikytos programos,
    Gyvenimo įgūdžiai
  • 7 klasei
    9 klasei
    10 klasei
  • Lauke
  • Viršuliškių miško parkas
  • Pamoką veda
    Mokytojas
  • 45 min

Koks gali būti mano kūnas?

Pamoka skirta padėti mokiniams su nežymiu intelekto sutrikimu tyrinėti žmogaus kūną per meną – stebint ir analizuojant skulptūras, ypač akcentuojant kūno formas, judesius ir emocinę išraišką.

Tyrinėdami Viršuliškių miško parke stovinčias menininko Mykolo Saukos skulptūras, mokiniai mokosi atpažinti žmogaus kūno sandarą, proporcijas, išraiškas ir tai, kaip emocijos gali būti perteikiamos per formą. Mokiniai aptaria skulptūrų nuotaiką, kalba apie jose vaizduojamas emocijas, išbando kūno pozas, piešia, dalijasi savo mintimis žodžiu ar vaizdu.

Veikla skatina kūrybiškumą, savęs pažinimą, empatiją, bendravimo įgūdžius ir kritinį mąstymą.


Nuotrauka iš pamokos autorės asmeninio archyvo.

Pamokos tikslas

Analizuojant meno kūrinius, susipažinti su žmogaus kūno dalimis, suprasti proporcijas, emocijų išraišką.

Pamokos planas

Įžanga (10 min.)
Sudominimas: iš ko sudarytas žmogaus kūnas?

Pagrindinė veikla (35 min.)
Mokiniai stebi parko skulptūras, bando atkartoti jų laikyseną, suprasti nuotaiką, įvardyti kūno dalis. Stebėjimus fiksuoja užduočių lapuose.

Refleksija pagal pateiktus klausimus (5–10 min.)

Kompetencijos

Kultūrinė
Kūrybiškumo
Pažinimo
Socialinė

Temos ugdymo programose

Susieja dailės pažinimą su asmenine raiška ir meno vertybėmis.

Pamokos vieta:

Viršuliškių seniūnija, Viršuliškių miško parkas
Panašios pamokos
Visos pamokos
Kaip naudotis?