zmogiskumas-laisvos-valios-aktas_57_01690822370-5a0fe3e4e24c7408a32c86d95a0221f1.jpg

Žmogiškumas – laisvos valios aktas

Pamoką sukūrė - Gintaras Tubelis
  • Lietuvių k. ir literatūra,
    KITA
  • Aukų g. 2A

Kokia bičiulystės ir meilės vertė mirties akivaizdoje?

Gebės nusakyti idėjos šaltinį ir sumanymą; lavins kūrybinio rašymo įgūdžius, scenarijaus kūrimo gebėjimus; gerins komandinio darbo įgūdžius; gerins kultūrinės raiškos įgūdžius: režisavimo, vaidmens atlikimo, retorikos meno; lavins gebėjimą analizuoti kūrinio veikėjo charakterį, sieti personažo charakteristiką su esminėmis kūrinio idėjomis; lavins gebėjimą sieti literatūros herojaus patirtį su individualia patirtimi ir vertybėmis; tekste, veikėjo charakterio portrete ir vaizdo medžiagoje išskirs tai, kas svarbiausia, paveikiausia.

Pamoka dar gali vykti VILNIAUS GAONO ŽYDŲ ISTORIJOS MUZIEJUJE, Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje.

Pamokos autoriai: teatro mokytojas metodininkas Gintaras Tubelis ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Ugnė Ligeikė.

Sukurti scenarijų ir vaizdo įrašą, atskleidžiant pasirinkto personažo literatūrinį portretą.

Lietuvių kalbos pamokose išanalizuojame veikėjų literatūriniai portretai (Abraomas, Izaokas, Janekas, Estera, Rachilė, Kasrielis, Basia, Ina, Riva, Taibalė, Šogeris), aptariamos romane regimos temos ir problemos: bičiulystės ir meilės vertė mirties akivaizdoje, įsipareigojimas žmogiškumui, laisvos valios aktas, atsakomybė už kitą ir asmeninį apsisprendimą, holokausto tragedija, riba tarp žmogaus ir žvėries ir kt.

Teatro pamokose diskusija „Kūrėjo (menininko) požiūris į holokaustą“.
R. Tumino spektaklio „Nusišypsok mums, Viešpatie“ ir/ar A. Juzėno filmo „Vilniaus Getas“ peržiūra.

Mokytojai mokiniams pateikia užduotį: parašykite kūriniu pagrįstą scenarijų ir sukurkite trumpą vaizdo įrašą, kuriame atskleidžiate konkretaus pasirinkto romano „Lygiosios trunką akimirką“ veikėjo portretą (Abraomas, Izaokas, Janekas, Estera, Rachilė, Kasrielis, Basia, Ina, Riva, Taibalė, Šogeris) ir pasirinktą problemą. Scenarijuje turi atsispindėti, kodėl rinkotės būtent tokias detales, visi pasirinkimai privalo būti motyvuoti ir pagrįsti. Galite dirbti grupėmis arba individualiai. Jei vaizdo įrašą kuriate grupėmis, turite atskleisti tiek romane sutinkamų charakterių, kiek grupėje yra žmonių. Jei dirbate individualiai, turite atskleisti vieną pasirinktą charakterį.

Integruotos pamokos metu vyksta filmų pristatymas, darbų komentavimas, aptarimas ir vertinimas.

Pilietiškumo

I. Mero romanas „Lygiosios trunka akimirką“.

Naujamiesčio seniūnija, Aukų g. 2A