prancuziski-skoniai-vilniuje_57_01713025734-e91319c283bb5f57f02849a98c001f85.jpg

Prancūziški skoniai Vilniuje

Pamoką sukūrė - Oksana Smirnova
  • Kitos kalbos
  • Savičiaus g. 7

Koks yra „gourmet“ Vilnius?

Nepaslaptis, kad prancūzų virtuvė yra pripažinta viena iš geriausių pasaulyje. Tam, kad sužinotume daugiau apie prancūzišką maisto kultūrą ir patiekalus, nebūtina vykti į Prancūziją - tereikia atidžiai pasivaikščioti Vilniaus senamiesčio gatvelėmis. Jose atrasti prancūziškas kavinukes, paskaityti meniu. Galbūt užsukti į vidų ir dar geriau susipažinti su prancūziškais patiekalais.

Šios patyriminės pamokos metu mokiniai įtvirtins maisto, indų bei stalo įrankių pavadinimus. Sužinos, kur Vilniuje galima paragauti prancūziškų patiekalų, gebės išvardinti kelis jų pavadinimus. Lavins gebėjimą dirbti komandoje, pažins Vilnių iš prancūzų kultūros perspektyvos.

Nuotrauka iš https://shorturl.at/ISTV6

Pasikartoti ir įtvirtinti maisto produktų, indų ir stalo įrankių pavadinimus.

1) Aptariamos saugaus elgesio mieste taisyklės. Mokytojas pristato pamokos planą, tikslą, uždavinius. Mokiniai suskirstomi į grupeles po 4-5.

2) Mokiniai grupėmis atlieka užduotis, atsakymus pasižymi lapuose. Užduotyse yra klausimų apie kavinukių pavadinimų kilmę, prancūzų maisto kultūros tradicijas, patiekalus ir jų ingredientus, susijusias asmenybes ir pan. Maršrutas driekiasi Savičiaus, Vokiečių, Didžiąja, Aušros vartų gatvėmis.

3) Atlikę užduotis, mokiniai įsivertina užpildydami lentelę. Dalinasi įspūdžiais apie pamoką.

Tradicijos, kultūros paveldas

Senamiesčio seniūnija, Savičiaus g. 7