atspek-pasaka_57_01714118131-8041b54caf09924f8ab92607e48fb484.jpg

• Lietuvių k. ir literatūra,
    Pradinis ugdymas
  • Pasakų parkas

Kokioje pasakoje sutikai šiuos herojus?

Pamokoje mokiniai susipažįsta su lietuvių liaudies pasakomis, atpažįsta ir nupiešia jų personažus. Prieš pamoką lauke pradinukai namuose perskaito pamokos medžiagoje pateiktas pasakas, prisimena klasėje skaitytas „Sigutę“, „Batuotą katiną“, „Aguonėlę“ .

Pradinukai ir mokytoja keliauja į Pasakų parką. Čia lanko skulptūras ir stengiasi atspėti skaitytas pasakas, iš kurių yra šie personažai. Grįžę į mokyklos kiemą, grupėmis atlieka kūrybinę užduotį - kreidelėmis piešia pasakų „Sigutė“, „Batuotas katinas“, „Aguonėlė“ ir kitų herojus.

Pamokos metu vaikai stebi ir tyrinėja aplinką, lavina vaizduotę, mokosi susieti pasaką su realiais objektais, kūrybiškai interpretuoti. Gerina darbo komandoje įgūdžius.

Nuotrauka iš https://shorturl.at/dpADL.

Ugdyti kūrybiškumą, atpažįstant ir kūrybiškai atvaizduojant perskaitytas pasakas.

1. Mokiniams pristatoma pamokos tema, užduotys ir įvertinimas (10 min.)
2. Vaikai suskirstomi į tris grupes, visi keliauja į Pasakų parką (15 min.)
3. Klasė vaikšto Pasakų parke, stebi skulptūras, simbolizuojančias pasakų personažus. Spėja, iš kokios pasakos gali būti šie personažai (40 min.)
4. Visi kartu grįžta į mokyklą, grįždami aptaria kas labiausiai įsiminė (15 min.)
4. Grįžę į mokyklos kiemą, iliustruoja atpažintą pasaką, kreidelėmis ant grindinio nupiešdami pasakos personažus, kitas detales (20 min.)
5. Vaikai kartu su mokytoja stebi grupių darbus, įvardija kiekvienos grupės pavaizduotos pasakos pavadinimą, aptaria piešinį (15 min.)
6. Pamokos pabaigoje visi įsivertina. Aptaria įspūdžius, kas pavyko, kas nepavyko. Pakartoja, kokias pasakas iliustravo pamokoje (20 min.)

Tautosaka

Karoliniškių seniūnija, Pasakų parkas