dainos-kurimas-parke_57_01712907776-55ebcba541f7d311af1040713a4f8d75.png

• Pašilaičių miško parkas
  • 45 min

Ar gamta įkvepia kurti?

Mokiniai pamokos metu stebės aplinką, mokysis išjausti, išgirsti, įžvelgti gamtos grožį: medžius, augalus, paukščius, kvapus, garsus. Kartu su mokytoju aptars, kokius jausmus ir emocijas jiems sukelia gamta.

Atliks grupinę užduotį, kurios metu sukurs gamtos įkveptą poetinį tekstą bei jį atliks laisvai pasirinktu stiliumi (skanduodami, repuodami, plodami ir pan.). Pamoką galima pratęsti, kuriant dainas pagal mokinių tekstus.

Pamoka gali vykti bet kurioje gražioje gamtos vietoje - parke, miške, prie upės.

Skatinti mokinių kūrybiškumą kuriant poetinį tekstą apie gamtą.

1. Klasė ateina į parką. Sustoję ratu dainuoja muzikinį pasisveikinimą.
2. Mokytoja pasiūlo apsidairyti ir įsiklausyti į aplink esančius gamtos garsus. Mokiniai apibūdina, ką jie girdi ir mato. Galima paskaityti keletą trumpų dainų tekstų apie gamtą (10 min).
3. Mokiniai susiskirsto grupėmis ir atlieka kūrybinę užduotį: kuria dainos tekstą, įkvėptą parko gamtos (20 min.).
4. Mokinių grupės pristato savo kūrybinę užduotį. Laisvai pasirenka atlikimą: dainuoja, skaito, skanduoja, repuoja (10 min).
5. Pamokos apibendrinimas. Visi aptaria, kaip pavyko atlikti kūrybinę užduotį, kas labiausiai sekėsi (5 min.).

Mokausi kurti: improvizavimas

Pašilaičių seniūnija, Pašilaičių miško parkas