tula_1683873272-374eac1b080203139a212652fac7e22f.JPG

Pamoką sukūrė - Loreta Kindurienė
  • Lietuvių k. ir literatūra
  • Katedros aikštė

Kur ir kokioje aplinkoje Vilniuje gyveno Tūla?

Ar vis dar žydi Užupio alyvos?
„THULLA - jos vardą žaliais dažais dvimetrinės raidėm išrašiau šiaurinėje Bernardinų šventyklos sienoje… netoli didžiojo altoriaus.“

Leidžiamės Jurgio Kunčino romano „Tūla" pėdsakais Vilniuje. Mokiniai ieškos romano ženklų Vilniaus gatvėse, Užupio prieigose, kiemeliuose ir juos užfiksuos.

Kaip pasikeitė Vilnius?

Nuotr.https://www.zurnalasmetai.lt/?p=16646

Įtvirtinti žinias apie romaną „Tūla", atpažinti jo veiksmo vietas, vizualizuoti kūrinį.

Pamoka prasideda Katedros aikštėje. Mokiniai gauna užduotį – rasti ir nufotografuoti Vilniaus vietas, kurios yra minimos Jurgio Kunčino romane „Tūla".

Kūrinyje apstu Vilniaus detalių, vietų, gatvelių. Mokiniai pagal planą turėtų juos rasti, interpretuoti ir nufotografuoti.

Užduotims atlikti skiriamas laikas (iki 2 val., mokytojas užduotis gali ilginti ar trumpinti).

Mokiniai turi rasti žemėlapyje pažymėtas vietas, prie jų kūrybiškai nusifotografuoti: atvaizduoti pasirinktą fizinio ugdymo pratimą: atsitūpimus, pritūpimus, atsispaudimus... ir keliauti toliau iki pažymėto taško.

Refleksija / namų darbas: parengti ir pristatyti savo darbus (plakatai, skaidrės, virtualus žemėlapis).

Literatūros integralumas su kitais dalykais

Senamiesčio seniūnija, Katedros aikštė