kur-nutupe-s-gedos_57_01698257428-d0c0c11ce50e0b6fba9552cd0ac4d5d4.jpg

Kur nutūpė S. Gedos "Baltoji varnelė Vilniuje"

Pamoką sukūrė - Loreta Kindurienė
  • Lietuvių k. ir literatūra
  • Taikos g., 05235 Vilnius

Ar poezija gali įkvėpti svajoti?

Poeziją reikia mokytis pamilti. Poetas Sigitas Geda yra pasakęs, kad „Poezija – tarp dviejų žodžių ar periodų uždaryta dvasia, tai, kas nepagaunama“. Šioje pamokoje penktokai mokosi suprasti ir pamilti poeziją.

Pamokos metu mokiniai analizuos Sigito Gedos eilėraštį „Baltoji varnelė Vilniuje“, prisimins poeto biografiją ir kūrybos bruožus, sukurs palinkėjimą Vilniaus miestui. Pamoka vyksta Justiniškėse, Sigito Gedos alėjoje - tai patogi susiburti vieta, kurioje yra veikiantis fontanas, ramių žalių erdvių.

Pamokoje mokytojas skatina mokinių kūrybiškumą, paaiškina poezijai būdingas sąvokas, mokiniai atlieka užduotį, sukuria „Baltosios varnelės“ linkėjimą Vilniaus miestui.

Nuotr. neakivaizdinisvilnius.lt

Per S. Gedos kūrybą stiprinti mokinių susidomėjimą poezija, skatinti kūrybiškumą.

1. Įvadas. Skirtas sudominti, sužadinti mokinių kūrybines mintis. Mokytojas klausia, ką mokiniai yra girdėję apie „baltąją varnelę“.

2. Mokiniai supažindami su Sigito Gedos biografija ir svarbiausiais kūrybos bruožais. Paaiškinamos poezijai būdingos sąvokos – lyrinis subjektas, eilėraščio laikas, erdvė.

3. Raiškiai perskaitomas ir aptariamas eilėraštis „Baltoji varnelė Vilniuje“.

4. Užduotis. Mokytojas išdalina mokiniams iš anksto paruoštus lapus su pavaizduota varnele. Mokiniai ant „varnelės“ užrašo palinkėjimą Vilniui ir juos sukabina ant alėjoje esančio medžio.

5. Refleksija: diskutuojama, kokius jausmus žmogui gali sukelti poezija, eilėraštis.

6. Namų darbas: mintinai išmokti pasirinktą eilėraštį iš S. Gedos rinkinio „Baltoji varnelė“.

Pažinimo, kūrybiškumo, mokymosi kompetencijų ugdymas

Justiniškių seniūnija, Taikos g., 05235 Vilnius