kurybiniai-bandymai-kuriant-komiksa_57_01726824385-d9ffbca6a90d074bf95472f40fb06b35.jpg

Kūrybiniai bandymai kuriant komiksą

Maksimalus dalyvių skaičius: iki 30
Pamoką sukūrė - Ramunė Cibulskienė
  • Lietuvių k. ir literatūra
  • Bokšto g. 20, Vilnius

Ar komiksai padeda domėtis miesto legendomis?

Pamokos metu mokiniai sukurs komikso apie Baziliską scenarijų ir eskizus.

Pamoka vyksta prie Vilniaus gynybinės sienos bastėjos. Čia mokiniai prisimena legendą apie Baziliską, pasiskirsto grupėmis ir renka medžiagą būsimam komiksui: apžiūri gynybinę sieną, pasižymi įdomesnius objektus, sienų ir aplinkos detales, kurias panaudos darbe. Aptaria ir sukuria komikso scenarijų ir eskizus.

Pamokos pabaigoje mokiniai reflektuoja, ką naujo sužinojo, kas labiausiai patiko, įsiminė. Susitaria, kaip užbaigs tvarkyti komikso švarraščius.

Pamokoje reikalingi A4 formato kietesnio popieriaus lapai su šablonu komiksui kurti, spalvoti flomasteriai ar pieštukai, rašikliai, paprasti popieriaus lapai užrašams, mokytojo parengta medžiaga refleksijai ir Bazilisko ženkleliai įvertinimui.

Iliustracija pamokos autorės.

Sukurti komiksą apie miesto pabaisą Baziliską.

Prieš pamoką mokiniai jau yra aptarę, kas yra komiksas, kaip jis kuriamas bei skaitomas, kodėl išlieka toks populiarus.

1. Klasė atvyksta prie Vilniaus gynybinės sienos bastėjos.
2. Mokytojas pristato pamokos užduotį ir suskirsto mokinius į grupes.
3. Mokiniai vaikščiodami grupėmis apžiūri bastėją, pasižymi įdomių išlikusio pastato bei aplinkos detalių, kurias panaudos kurdami komiksą.
4. Išklauso mokinio/-ės pasakojamos Vilniaus legendos apie Baziliską.
5. Atlieka darbą grupėmis: sukuria ne mažiau kaip 6-8 paveikslėlių komikso apie Baziliską scenarijų su eskizais.
6. Kiekvienos grupės lyderiai pristato grupės darbą, komentuoja ir vertina kitų grupių komiksus.
7. Mokytojas vertina atliktas veiklas formuojamuoju įvertinimu – Bazilisko ženkleliu (pateiktas pamokos medžiagoje).
7. Mokinių refleksija taikant neužbaigtų sakinių metodą.

Lietuvių kalba ir literatūra. Kokia yra komiksų istorija? Komiksai šiandien (6 klasė). Fantastinė literatūra. Kiek tikrovės yra fantastinėje literatūroje? (7 klasė)

Senamiesčio seniūnija, Bokšto g. 20, Vilnius