seku-seku-pasaka_57_01672385542-271ff5d51b58e3d677ce7e2dad5cc93b.jpg

Pamoką sukūrė - Ugnė Ligeikė
  • Lietuvių k. ir literatūra
  • A. Goštauto g. 2, „Skalvijos“ kino centras

Kaip tautosaka praturtina šiuolaikinę kultūrą?

Pamokoje mokiniai sukurs pasirinkto daikto, renginio, organizacijos, socialinio reiškinio ar idėjos reklamos scenarijų, kuriame panaudos kultūroje atpažįstamus pasirinktus tautosakinius įvaizdžius, būdingus lietuvių liaudies pasakoms, dainoms, legendoms, sakmėms ar kt. Reklamą realizuos ir pristatys pasirinkta forma (reklaminis plakatas, garso takelis radijuje, vaizdo reklama, instaliacija, performansas, socialinė akcija ar kt.).

Pamokos autoriai: lietuvių kalbos mokytoja Ugnė Ligeikė, teatro mokytojas metodininkas Gintaras Tubelis.

Naudodami bet kurią meno formą sukurs pasirinkto reiškinio reklamą, kurioje remsis lietuvių tautosakos siužetais, žanrais arba įvaizdžiais, ją pristatys.

UŽDUOTIS
Remdamiesi lietuvių tautosaka, joje regimais įvaizdžiais ir situacijomis, grupėmis sukurkite bet kokio pasirinkto reiškinio (daikto, renginio, organizacijos, visuomeninio judėjimo ar kt.) reklamą (reklaminis plakatas, garso takelis radijuje, vaizdo reklama televizijoje arba socialiniuose tinkluose, instaliacija, performansas ar kt.), ją pristatykite klasėje. Jūsų reklamoje privalo atsispindėti lietuvių liaudies kultūroje regimi archetipai, situacijos arba tautosakos žanrai. Svarbu, kad sąsaja tarp reklamuojamo reiškinio ir pasirinktų tautosakos motyvų būtų pagrįsta ir originali.

INTEGRUOTA PAMOKA
Integruotos pamokos metu vyksta reklamų pristatymas, darbų komentavimas, aptarimas ir vertinimas.
Klasės draugai vertina atlikto darbo kokybę, originalumą, aktualumą, idėjos sąsajų su pasirinktu tautosakiniu įvaizdžiu, žanru ar herojumi pagrįstumą.
Galutinis vertinimas susideda iš mokinių ir mokytojų suminio vertinimo.

Tautosaka

Naujamiesčio seniūnija, A. Goštauto g. 2, „Skalvijos“ kino centras