skaitvardziai-ant-vilniaus-tiltu_57_01726499666-03bfde059f7340bac2ee03b3c2311ba8.jpg

Skaitvardžiai ant Vilniaus tiltų

Maksimalus dalyvių skaičius: iki 30
Pamoką sukūrė - Ramunė Cibulskienė
  • Lietuvių k. ir literatūra,
    Technologijos
  • Karaliaus Mindaugo tiltas

Ar tiltas per Nerį gali išmokyti skaitvardžių?

Lankydami tiltus per Nerį ir tyrinėdami informaciją apie juos, mokiniai pagilins žinias apie skaitvardžių rašybą, vartojimą ir taisyklingą tartį.

Bendradarbiaudami grupėmis ar poromis, mokiniai sukurs informacinį stendą apie pasirinktą tiltą. Stende pateiks su tiltu susijusius skaičius, kuriuos užrašys skaitmenimis, skaitvardžiais ir taisyklingai išreikš žodžiais. Taip pat stende nurodys tilto konstrukcijas, netoliese pastebėtus įdomius objektus bei kitus svarbius faktus.

Moksleiviai praktiškai įtvirtins žinias apie skaitvardžius, praplės akiratį ir mokysis dirbti komandoje.

Pamoka sukurta lankant Karaliaus Mindaugo, Žirmūnų ir Šilo tiltus, tačiau gali būti pritaikyta ir kitiems objektams.
Reikalingos priemonės: A4 arba A3 formato kietesni popieriaus lapai informacinio stendo gamybai, paprasti popieriaus lapeliai užrašams arba užrašinė telefone, storiau rašantys rašikliai ar flomasteriai, mobilieji telefonai.

Iliustracija iš https://shorturl.at/JP5GS

Pakartoti ir įtvirtinti skaitvardžių rašybą, vartojimą ir taisyklingą tartį.

1. Pamoką galima pradėti mokyklos kieme arba prie Karaliaus Mindaugo, Šilo tiltų. Pradžioje aptariamas pamokos planas, mokiniai suskirstomi grupėmis ar poromis.
2. Naudodamiesi navigacine programėle („GoogleMaps“ ar kt.), moksleiviai keliauja maršrutu lankydami Karaliaus Mindaugo, Žirmūnų, Šilo tiltus (arba atvirkštine tvarka).
3. Atėję prie tilto, išklauso mokytojos(-o) užduotį, aptaria vertinimo kriterijus ir pagal pateiktą planą renka informaciją apie tiltą.
4. Įveikę numatytą maršrutą, ant suoliukų Neries krantinėje baigia atlikti užduotį – sukuria informacinį stendą apie pasirinktą tiltą.
5. Pagamintus informacinius stendus taisyklinga kalba pristato draugams, vertina draugų pristatymus, reflektuoja pamoką.
6. Mokytoja apibendrina pamoką, įvertina mokinius ir skiria namų darbus.

Lietuvių kalba ir literatūra. Morfologija ir rašyba. Kartojama ir gilinamos žinios apie linksniuojamąsias kalbos dalis (7 klasė). Kalbos dalių apibendrinimas. Kartojama ir įtvirtinamos žinios apie kalbos dalių gramatinius požymius, rašybą, kirčiavimą, vartojimą (8 klasė). Technologijos. Konstrukcinės medžiagos, jų savybės, panaudojimas (7 klasė).

Žirmūnų seniūnija, Karaliaus Mindaugo tiltas