vilnius-prancuzu-izymiojo-rasytojo-romano-gari-miestas_57_01673804632-ccf08aac6866b5b19592ffbfcb0e7c4f.jpg

Vilnius – prancūzų rašytojo Romeno Gari miestas

Pamoką sukūrė - Edita Dailidienė
  • Lietuvių k. ir literatūra
  • Subačiaus g. 8

Ką tu padarytum dėl meilės?

Susipažinsime su dukart Gonkūrų premijos laureato, kelių dešimčių romanų autoriaus, režisieriaus, diplomato, Antrojo pasaulinio karo piloto vaikyste Vilniuje. Apžiūrėsime tris svarbiausias jo gyvenimo vietas. Matysime kaip Romeno mamos meilė prancūzų kalbai ir kultūrai padėjo jiems susikurti geresnį gyvenimą ir galbūt išgelbėjo nuo holokausto. Sužinosime, kodėl Romenas Gary Vilniuje įamžintas būtent tai - berniukas su batu. Skaitysime įdomiausią kūrinio „Aušros pažadas" ištrauką prancūziškai ir daug juoksimės.

Sužinosime apie žymų rašytoją, jo šeimą, susipažinsime su jiems svarbiomis vietomis.
Įrodysime, kad Vilnius formavo Romeną Gary kaip asmenybę ir kūrėją.

Tobulinti teksto suvokimo įgūdžius ir plėsti žodyną, susijusį su biografijjos žanru prancūzų kalba.

Subačiaus g. 8
Mokytojas papasakoja apie Romeno Gary vaikystę, užduoda teminius klausimus, mokiniai atlieka užduotis prancūzų k. telefonuose.

Vokiečių g. 31
Mokytojas supažindina vaikus su Romeno Gary tėvo darbo vieta, užduoda klausimus, mokiniai atlieka užduotis prancūzų k. telefonuose.

Basanavičiaus g. 18
Mokytojas užduoda klausima apie meilės iššūkį ir papasakoja, kuo svarbi šioje gatvėje esanti Romeno Gary skulptūra, mokiniai (diskutuoja lietuviškai arba prancūziškai) atlieka užduotis prancūzų k. telefonuose.

Skaitmeninė

XX amžiaus vidurio vakarų Europos literatūra. Passé composé/Imparfait laikai. Profesijos. Humoras ir ironija.

Senamiesčio seniūnija, Subačiaus g. 8