Žiemos pavojai
Maksimalus dalyvių skaičius: 25
Pamoką sukūrė - Lina Kairiūkštienė
Pamoką sukūrė - Lina Kairiūkštienė
Kaip saugiai elgtis ant ledo?
Per metus Lietuvoje nuskęsta apie 200 žmonių, dalis jų - įlūžus ledui. Mokiniams trūksta žinių apie saugų elgesį ant užšalusių vandens telkinių, jie nemoka įvertinti pavojaus.Pamokos metu mokiniai, dirbdami grupėse, kurs pasakojimą pagal paveikslėlius, lauke prie vandens telkinio atliks bandymą „Skęsta - neskęsta“, jo stebėjimais praturtins kuriamą istoriją. Mokysis tinkamai spręsti ant ledo kylančias problemas, gebės įvardinti bent tris dalykus, ką daryti įlūžus ledui.
Pamokos metu įtvirtinama pasakojimo sandara, dalykines žinias derinant su praktine veikla ir ugdant būtinus gyvenimo įgūdžius.
Pamokos autorės mokytoja ekspertė Lina Kairiūkštienė ir mokytoja metodininkė Rūta Gražulienė.
Nuotrauka autorių.
Pamokos tikslas
Įtvirtinti pasakojimo sandarą, mokytis saugaus elgesio ant ledo.Pamokos planas
1. Sudominimas. Mokiniai dalinasi patirtimi, ką žino apie žiemos pavojus. Nuskaito QR kodą ir peržiūri filmuką.2. Veikla grupėse. Mokiniai kuria pasakojimą pagal paveikslėlius ir jį aptaria su mokytoja, sugalvoja jam pavadinimą. Atlieka eksperimentą „Skęsta - neskęsta“. Kuria pasakojimui pabaigą.
3. Apibendrinimas. Įvardina bent 3 dalykus, ką daryti įlūžus ledui, kaip padėti sau arba draugui.
4. Refleksija.
Galimas pratęsimas klasėje, žaidžiant žaidimus „Medžiagos“ ir „Skęsta - neskęsta“.
Kompetencijos
Komunikavimo
Kūrybiškumo
Pažinimo
Temos ugdymo programose
Atsakingi sprendimai ir elgesys, santykiai ir bendradarbiavimas, saugus ir sveikas asmuo. Pasakojimo sandaros įtvirtinimas. Medžiagų savybės.Pamokos vieta:
Antakalnio seniūnija, Spalvotieji Antakalnio šaltiniai
Panašios pamokos