pedos_1715588168-4839d6ad040baf4ec0cd61657fe4e79c.jpg

Kūno dalys ir atstumo matavimas

Pamoką sukūrė - Rasa Puospekaitė
  • Matematika,
    Pradinis ugdymas
  • Žirmūnų g. 53
  • 45 min

Ar kojos skirtos tik ėjimui, o delnas tik pasisveikinimui?

Pamokoje mokiniai išsiaiškins sąvokas: ilgis, sprindis, sieksnis, pėda, delnas. Dirbdami grupėmis, įvardins kūno dalis, kuriomis galima išmatuoti ilgį ir atstumą.

Mokyklos kieme, naudodami pėdą, žingsnį, sprindį, delną, moksleiviai praktiškai matuos objektus ir atstumus tarp jų. Pabaigoje palygins, kokiu būdu buvo patogiausia atlikti užduotį.

Vaikai mokosi dirbti grupėmis, susipažįsta su naujomis sąvokomis, ieško kūrybiško sprendimo ilgio (atstumo) matavimui.

Nuotrauka iš https://shorturl.at/bcitx.

Išsiaiškinti, kad matuoti ilgį galima įvairiais būdais.

1. Įvadinė dalis. Pasidalinimas turimomis žiniomis ir naujų sąvokų išsiaiškinimas.

2. Pagrindinė dalis. Dirbdami grupėse, mokiniai atlieka paskirtas užduotis - ieško ir matuoja įvairius daiktus, išsiaiškina sąvokas, matuoja atstumą.

3. Apibendrinimas. Visi drauge aptaria, kuriuo būdu buvo patogiausia matuoti ilgį (atstumą). Išsiaiškina, kad visi esame skirtingo sudėjimo, todėl matavimo rezultatai skiriasi.

Matavimo vienetai ir būdai

Žirmūnų seniūnija, Žirmūnų g. 53