skaiciuojame-pavasario-pozymius_57_01719257766-0b238e912f3b95534318b6b1594ef475.jpg

Skaičiuojame pavasario požymius

Pamoką sukūrė - Simona Burbulytė
  • Matematika,
    Gamta,
    Pradinis ugdymas
  • Vingio parkas

Kokius pavasario požymius randame parke?

Integruota pasaulio pažinimo ir matematikos pamoka, kurią sudaro dvi dalys: tiriamoji veikla parke ir gautų rezultatų pristatymas klasėje.

Mokiniai, dirbdami individualiai ir grupėmis, parke suras ne mažiau nei keturis atgimstančio pavasario požymius. Gautus duomenis pavaizduos diagramoje ir pristatys klasės draugams.

Pamoka skatina mokinių susidomėjimą gamta, stiprina gebėjimą atpažinti jos atbudimo požymius. Sisteminant ir interpretuojant gautus duomenis, ugdomas matematinis suvokimas.

Pamoka pravesta Vingio parke, tačiau gali būti pritaikoma įvairioms žaliosioms erdvėms.

Nuotrauka iš https://shorturl.at/lUTqJ

Stebėti pavasario požymius, juos sisteminti ir atvaizduoti stulpeline diagrama.

1. Mokiniai atvykę į parką susipažįsta su pamokos tema ir užduotimis.
2. Mokiniai poromis 5 minutes pasidalina, kokius pavasario požymius jie jau žino.
3. Mokytojas išdalina lapus su duomenų lentele, kurią reikės užpildyti. Mokiniai 20 minučių vaikšto po parką, stebi aplinką, suradę požymį jį užrašo į lentelę.
4. Mokiniai suskirstomi į grupes po 5-6, tarpusavyje pasidalina kokius požymius surado. Gauti duomenys susisteminami.
5. Mokiniai grįžę į klasę braižo stulpelines diagramas, kurios vaizduoja pavasario požymį ir jį radusių mokinių skaičių.
6. Kiekviena grupė pristato savo atrastus pavasario požymius ir pamokos metu surinktus duomenis.
7. Žinių įsivertinimas: po pristatymų kiekvienas mokinys pasako, kuris pavasario požymis jiems atrodo svarbiausias.
8. Refleksija: ant lapelio kiekvienas mokinys atsako į pateiktus klausimus.

Atgimstanti gamta

Naujamiesčio seniūnija, Vingio parkas