muzikos-instrumentai-gamtoje_57_01673280847-0b85113c176d06d96ba93af5a4ea8dfe.jpg

Muzikos instrumentai gamtoje

Pamoką sukūrė - Viktorija Kaziukonytė
  • Muzika
  • Šeškinės šlaitų geomorfologinis draustinis.Gelvonų g., 07135 Vilnius
  • iki 45 min

Kaip skamba gamta?

Mokiniai pamokos metu sužinos, kad muzikos garsą galima išgauti ir iš gamtos elementų. Šiame Šeškinės šlaitų geomorfologinis draustinyje galima pamatyti įvairių lėsyklėlių, kurias žmonės sukalė paukšteliams. Galima sėdint prie vandens telkinio, esančio šiame draustinyje, išgirsti, kaip čiulba skirtingi paukščiai. Tai lavina muzikinę klausą, kadangi mokiniai bando įsiklausyti į čiulbėjimą ir jį papasakoti muzikine kalba (įvardinant tembrą, ritmą).

Supažindinti mokinius su gamtoje esančiais muzikos instrumentais. Juos išbandyti atliekant įvairius ritminius pratimus.

Pamokos pradžioje mokiniai atlieka prasidainavimo pratimus. Įsiklauso į gamtoje sklindančią muziką iš gyvosios gamtos, apie tai padiskutuoja.

Kiekvienas mokinys susiranda po 2 pagaliukus ir akmenukus. Iš jų mokysis išgauti skirtingą garsą, atliekant mokytojos demonstruojamus ritminius pratimus. Pamokos pabaigoje kiekvienas gebės įvardyti, kuris iš gamtoje esančių elementų jiems suteikė spalvingumo, ir teisingai suritmuos mokytojos pateiktą ritmą.

Muzikinė raiška. Ritminės natų vertės

Šeškinės seniūnija, Šeškinės šlaitų geomorfologinis draustinis.Gelvonų g., 07135 Vilnius