hibridinis-karas-kilme-ir-dabartis_57_01709554820-c90148e969b28029a00d629d7eb7c140.png

Hibridinis karas. Kilmė ir dabartis

Pamoką sukūrė - LR Krašto apsaugos ministerija
  • Pilietiškumas
  • Šv. Ignoto g. 6
    Įmonės atstovas

Hibridinės grėsmės - kas tai?

Šią pamoką parengė Krašto apsaugos ministerijos Atsparumo hibridinėms grėsmėms grupė.

Hibridinis karas, hibridinės grėsmės ir hibridinė agresija yra koncepcijos, naudojamos apibūdinti beprecedentiškai kompleksinį ir visapusiškai suderintą pilno spektro XXI amžiaus kariavimo metodą. Hibridinio karo sąvoka nėra naujas reiškinys. Tam tikrų hibridinio karo formų galėjome aptikti ir anksčiau, nes propagandos priemonės, diversijos, taktinio priešo klaidinimo, ekonominio poveikio priemonės buvo taikomos ir ankstesnių konfliktų metu tai pasakytina net ir antikos laikais. Tačiau visa tai nebuvo pasiekę tokio integruoto, kompleksiško ir valstybės mastu koordinuoto taikymo, kokį mes galime stebėti XXI a. Ypač hibridinio karo grėsmės ir hibridinio karo metodai puikiai atsiskleidžia karo Ukrainoje metu. Galima teigti, kad hibridinio karo pobūdis nebeleidžia efektyviai užtikrinti valstybės saugumo, kliaujantis vien tik anksčiau egzistavusiais saugumo užtikrinimo mechanizmais, tokiais kaip konvencinis ar branduolinis atgrasymas. Nors minėtų mechanizmų vaidmuo išlieka aktualus, yra būtina juos papildyti platesniu saugumo užtikrinimo priemonių spektru.

Pamokos vyks vienoje iš pastatų ansamblio, kurį prieš 400 metų įkūrė jėzuitai, erdvių Šv. Ignoto g. 6. Čia puikiai dera istoriją menančios autentiškos sienos ir moderni Krašto apsaugos ministerijos šiandiena.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Supažindinti su saugumo situacija regione, hibridinėmis grėsmėmis, saugumą užtikrinančiomis priemonėmis.

1. Įvadas
2. Dalyko dėstymas
3. Klausytojų suskirstymas grupėmis
4. Veikla Nr. 1 (Kahoot) atsakymai į klausimus
5. Veikla Nr. 2 (grėsmių ir atsako priemonių suskirstymas ir priskyrimas)
6. Apibendrinimas
7. Vertinimas - apdovanojimas

„Hibridinės grėsmės“ termino ir supratimo evoliucija; - Hibridinės karybos istorinė apžvalga; - Įvadas. - Hibridinių grėsmių įstorija. - Hibridinės grėsmės, kas tai? - Hibridinių grėsmių klasifikavimas. - Hibridinių grėsmių požymiai ir ypatybės. - Atsparumo hibridinėms grėsmėms įrankių kūrimas. - Šnipas vieno veido neturi. - Dažniausiai užduodami klausimai apie hibridines grėsmes. - Hibridinių operacijų veikimo sritys, būdai, tikslai, subjektai. - Hibridinės operacijos, nukreiptos prieš Lietuvą - Pagrindiniai kovos su hibridinėmis grėsmėmis būdai ir priemonės.

Pilietiškumo
Skaitmeninė