suzinok-i-kuri-partizana-esi-panasiausias_57_01725272651-dd8699f817317d1d0b4383b0dd89381a.jpg

Sužinok, į kurį partizaną esi panašiausias

5
Maksimalus dalyvių skaičius: 30
Pamoką sukūrė - LR Krašto apsaugos ministerija
  • Istorija,
    Pilietiškumas
  • 7 klasei
    8 klasei
    9 klasei
    10 klasei
    11 klasei
    12 klasei
  • Viduje
  • Totorių g. 25
  • Pamoką veda
    Įmonės atstovas
  • 1:30 val.

Kiek tavyje partizano?

Kviečiame į pamoką, kurioje pasitelkus dirbtinį intelektą atgyja istorinės asmenybės!

Prieš 75 metus išvystume kitokią Lietuvą, kurioje dar toli iki sparčiausio interneto ir stiklinių dangoraižių. Bet jau tada turėjome spalvingą visuomenę, kurioje ne visi buvo kariai. Jie buvo tokie patys, kaip mes – galvojantys apie karjerą, gyvenimo planus, įsimylėję, keliaujantys po pasaulį, vegetarai arba ne. Visi skirtingi, bet vienijami meilės Lietuvai. Nepaisant to, kad šiandieninė mūsų aplinka skiriasi nuo partizanų gyvenimo, jų istorijose – daugybė vertingų pamokų apie tapatybę ir tikėjimą.

Kviečiame pažinti 8️⃣ Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio vasario 16-osios Deklaracijos signatarus. Tokius, kokie jie buvo iki tampant partizanais. Dirbtinio intelekto pagalba į šias asmenybes pažvelgsime dabarties akimis, ieškosime panašumų su savimi.

Partizanų pasirašyta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 metų vasario 16-osios deklaracija teisiniu požiūriu yra vienas iš trijų svarbiausių šiuolaikinės, modernios Lietuvos dokumentų ir reiškia politinę partizanų pergalę.

Pamokos metu:
- pamatysime dirbtinio intelekto pagalba sukurtus video;
- kalbėsime apie 8 partizanų vadų asmenybes;
- aktualizuosime partizanų pergalių aspektus.

Pamoka vyks istoriniame Krašto apsaugos ministerijos pastate, kurio sienos mena 400 metų Vilniaus istoriją.

Svarbu! Patvirtinus registraciją, dieną prieš pamoką nurodytu kontaktiniu adresu reikia atsiųsti atvyksiančių mokinių su mokytoju sąrašą, nurodant vardą ir pavardę. Taip pat, su savimi reikia turėti asmens dokumentą / mokinio pažymėjimą. Pamokos laikas gali būti derinamas atskirai pasirinkus atitinkamą dieną.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Pamokos tikslas

Atskleisti pokario istorijos vertę dabarčiai, kurti sąmoningą ryšį su valstybe.

Pamokos planas

Įvadas. Pasidalijimas, ką žinome apie partizanus, kodėl tos žinios būtent tokios. Pristatoma pamokos eiga, aptariamos skirtingos laisvės kovotojų istorijos ir jų kontekstai, parodomi trumpi „reels video“ sukurti dirbtinio intelekto pagalba.

Veikla. Debatai - skirti jaunuoliams mokytis analizuoti problemas ir ugdyti kritinį mąstymą, empatišką klausymąsi ir pagarbą turintiems kitokią nuomonę.

Refleksija. Moksleiviai atskleidžia kaip jautėsi pamokoje, diskutuoja.

Namų darbas: išsiaiškinti veikiančius Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos skyrius, kreiptis į juos ir susiorganizuoti gyvą susitikimą su istorinių įvykių liudininkais. Tai būtų unikali proga istoriją pažinti gyvai. Skaityti partizanų atsiminimus, dienoraščius - pirminius istorijos šaltinius, kurie leis pažinti gyvą, asmenišką istoriją. Labai svarbu, kad santykis su valstybės istorija prasidėtų nuo santykio su savo šaknimis, todėl skatiname pažinti šeimos istoriją, užfiksuoti pasakojimus diktofonu, raštu.

Kompetencijos

Komunikavimo
Pažinimo
Pilietiškumo

Temos ugdymo programose

Lietuvos istorija. Antrasis pasaulinis karas. Visuomenės pamatiniai lūžiai.

Pamokos vieta:

Senamiesčio seniūnija, Totorių g. 25
Panašios pamokos
Visos pamokos
Kaip naudotis?