visuotine-ir-besalygine-gynyba_57_01726638540-0b964c051ab60c27422955c69c1f71a4.png

Visuotinė ir besąlyginė gynyba

Pamoką sukūrė - LR Krašto apsaugos ministerija
  • Istorija,
    Pilietiškumas
  • Totorių g. 25
    Įmonės atstovas

Kas gintų Lietuvą?

Mokiniai sužinos apie pagrindinius visuotinės gynybos įgyvendinimo būdus, piliečių rolę pasipriešinime, Lietuvos vaidmenį NATO sudėtyje.

Susipažins su Lietuvos kariuomenės pareigomis, veikla, sąveika su NATO sąjungininkais. Diskusijų metu pritaikys istorijos žinias, pateikiant su pamokos tema ir diskusija susijusius pavyzdžius.

Pamoka vyks Senamiestyje, istoriniame Krašto apsaugos ministerijos pastate, kuriam jau daugiau nei 400 metų.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Supažindinti mokinius su įgyvendinama Lietuvos gynybos koncepcija po Nepriklausomybės atkūrimo.

1. Įvadas. Pristatomas diskusinis klausimas bei visuotinės ir besąlyginės gynybos apibrėžimas.
2. Supažindinimas su Lietuvos kariuomene ir NATO, pristatoma visuomenės narių rolė gynybos atveju bei įsijungimo į pasipriešinimą galimybės.
3. Apibendrinimas. Aptariama, kaip mokiniai gali rengtis pasipriešinimui.

Pilietiškumo

Lietuvos Respublika XX-XXI a. sandūroje.

Senamiesčio seniūnija, Totorių g. 25