7-daliu-vilnius_57_01719124468-cc8d80f4dab4f319a1a9c68df1b6673a.PNG

• Pradinis ugdymas
  • Valdovų rūmai
  • 3 val.

Koks miestas yra Vilnius?

Vilniaus mieste jau daugiau nei 700 metų verda gyvenimas, visais laikais buvęs labai įvairus. Čia gyveno Lietuvos valdovai, jie kvietė į šalį kitų tautų žmones, gynėsi nuo priešų, kūrė Lietuvos valstybę. Istorijos ir kultūros žinovai sako, kad Vilnius tarsi susideda iš septynių dalių: tai valstybingumo, valdovų, gynybos, legendų, maldos namų, kalnų ir atgimimo miestas.

Vaikščiodami grupelėmis, vaikai ieško šių septynių dalių įrodymų, juos fiksuoja užduočių lapuose. Pamoka skatina mokinius ieškoti informacijos, domėtis Vilniaus miestu, pasidalinti informacija su bendraklasiais.

Pamokos plane ir medžiagoje pateiktas lankytinų objektų sąrašas ir informacija apie juos. Mokytojas gali savo nuožiūra sudaryti maršrutą ir atrinkti objektus, svarbu kad būtų išlaikyta Vilniaus įvairialypiškumo idėja. Galima įgyvendinti pamokų ciklą, visus objektus aplankant per dvi dienas - tai puikiai tiktų mokslo metų pabaigai ar pradžiai.

Iliustracija pamokos autorės.

Susipažinti su Vilniaus objektais, liudijančiais miesto įvairialypiškumą.

1. Mokytojas suskirsto vaikus grupelėmis ir paskirsto objektus, kuriuos grupelės turės pristatyti pamokos mieste metu.
2. Klasė lanko visus objektus, išklauso draugų pasakojimų, užpildo užduočių lapus.
3. Pabaigoje apibendrina veiklą, dalijasi įspūdžiais.

Pilietiškumo

Praeities tyrinėjimas;