akmens-amziaus-daugybos-lentele_57_01727286800-bbc4f8b50d8abb0fc9255febcb9d243a.jpeg

Akmens amžiaus daugybos lentelė

Pamoką sukūrė - Rasa Zubauskaitė
  • Pradinis ugdymas
  • Žirmūnų 1F

Kaip akmenukai padeda mokytis daugybos lentelę?

Ar akmens amžiaus žmonės mokėjo skaičiuoti? O daugybos lentelę? Šito mes jau nesužinosime, bet tikrai žinome, kad akmenų jie turėjo iki soties. Ir žaisti jie tikrai mėgo!

Pamokos metu pasigaminsime priemones daugybos lentelės kartojimo žaidimui. Dirbdami porose ir traukdami sunumeruotus akmenukus, įtvirtinsime daugybos lentelės iki 9 žinias, lavinsime mintinį skaičiavimą, o savo sandaugas fiksuosime lape, kuris primena žaidimą BINGO.

Pabaigoje vaikai kurs trumpas, bet šmaikščias istorijas apie akmens amžiaus žmones, kurių klausysis visa klasė.

Reikalingos priemonės: užduočių lapas „Akmens amžiaus BINGO“ (priedas Nr.1), baltas korektorius arba bet kokios spalvos permanentinis markeris, 18 akmenukų kiekvienam mokiniui, drobinis maišelis ar dėžutė akmenukams sudėti.

Pamoka gali vykti bet kurioje vietoje (paupyje, parke), kur mokiniai galės rasti daug nedidelių akmenukų.

Iliustracijos šaltinis https://www.twinkl.fr

Pasikartoti daugybos lentelę iki 9, lavinti kūrybiškumą.

1. Kiekvienas mokinys susiranda 18 nedidelių akmenukų ir juos sunumeruoja nuo 1 iki 9 (padaromi du komplektai).
2. Dirbant porose, žaidžiamas BINGO žaidimas, traukiant akmenukus ir dauginant turimus skaičius.
3. Kiekvienas mokinys padaro 20 traukimų ir atlieka tiek pat daugybos veiksmų.
4. Laimi daugiausiai arba visus langelius užbraukęs mokinys.
5. Pagal paveikslėlius, esančius geltonuose užduočių lapo langeliuose, mokiniai kuria trumpas, šmaikščias istorijas, kas galėjo nutikti akmens amžiaus žmogui, kuris nemokėjo daugybos lentelės.
6. Savo sukurtas istorijas mokiniai skaito vienas kitam, jas aptaria, pasidalina įspūdžiais.

26.1 Skaičiai ir skaičiavimai

Žirmūnų seniūnija, Žirmūnų 1F