Braižome mokyklos kiemo planą
Maksimalus dalyvių skaičius: 25
Pamoką sukūrė - Rasita Petrulevičienė
Pamoką sukūrė - Rasita Petrulevičienė
Kaip sudaromas vietovės planas?
Pamokos metu mokiniai braižo mokyklos kiemo ar pasirinktos vietovės planą: stebi ir tyrinėja objektus, sukuria sutartinius ženklus žemėlapio legendai, matuoja atstumus, braižo žemėlapį. Pamokos pabaigoje aptariami darbai, dalijamasi patirtimi.Pamokoje lavinami vietovės stebėjimo, darbo komandoje, abstraktaus mąstymo, skaičiavimo įgūdžiai.
Pamoka gali vykti mokyklos kieme ar bet kurioje pasirinktoje teritorijoje.
Pamokos tikslas
Sukurti sutartinius ženklus ir nubraižyti mokyklos kiemo planą.Pamokos planas
1. Mokiniai paskirstomi į grupes (po 3-4 vaikus).2. Kiekviena grupė planšetiniame kompiuteryje ar telefone GoogleEarth internetinėje programoje susiranda savo mokyklos vietovę. Tyrinėdami vietovės vaizdą iš viršaus, išsiaiškina, kuriuos objektus atpažįsta.
3. Laisvai judėdami mokyklos teritorijoje, mokiniai tyrinėja ten esančius objektus (medžiai, želdynai, žaidimų ir sporto aikštelės, lauko klasė, suoliukai, takai, automobilių stovėjimo aikštelė ir kt.).
4. Kiekvienam objektui grupėse sukuria sutartinius ženklus, kuriuos pažymi lentelėje (priedas nr. 1).
5. Naudodami sukurtus sutartinius ženklus, mokiniai braižo mokyklos lauko teritorijos planą (priedas nr. 2).
6. Pamokos pabaigoje pristato savo darbus. Dalijasi patirtimi ir įspūdžiais: kaip sekėsi dirbti grupėje; ką naujo sužinojo per pamoką; ką atrado mokyklos kieme ir pan.
Kompetencijos
Komunikavimo
Kūrybiškumo
Pažinimo
Skaitmeninė
Temos ugdymo programose
Vietovės planas/ žemėlapis.Pamokos vieta:
Justiniškių seniūnija, Taikos g. 97
Atsiliepimai
edita aleksiejiene
Pamoka puikiai pavyko. Mokiniai dirbo porose. Kūrė sutartinius ženklus bei braižė mokyklos kiemo planą. Džiaugiuosi, jog pamoka sutapo su pasaulio pažinimo pamokos tema. Ačiū autorei už šaunią idėją :)
Panašios pamokos