dabarties-mokymasis-vilniaus-parke_57_01718605084-ebb127d626a806f91a871ae4643c3bec.png

Dabarties mokymasis Vilniaus parke

Pamoką sukūrė - Jurga Ginevičienė
  • Lietuvių k. ir literatūra,
    Pradinis ugdymas
  • Kalvarijų g. 292A, 08318 Vilnius

Ką šiuo metu veikia parko gyventojai?

Pradinukai, stebėdami parko gyvąją gamtą, įtvirtina žinias apie dabarties (esamojo) laiko veiksmažodžius, jų rašybą ir naudojimą.

Pamokoje gausu užduočių, kurios turtina vaikų kalbą ir lavina vaizduotę: tai ir mąstymo žemėlapio kūrimas, sakinių sudarymas, aplinkos stebėjimas, apibendrinimas. Grupinės užduotys ugdo gebėjimą dirbti komandoje, žadina kūrybiškumą.

Pamokos įvadinė dalis vyksta klasėje (45 min.), pagrindinės veiklos - lauke (1,5 val.). Pamoka gali vykti bet kuriame miesto parke.

Nuotrauka pamokos autorės, sukurta naudojant DI programą https://www.artbreeder.com/create

Įtvirtinti žinias apie dabarties (esamojo laiko) veiksmažodžius, lavinti kūrybiškumą.

1. Įvadinė dalis (45 min). Mokiniai skaito R. Skučaitės eilėraštį „Žolėje“, jį aptaria, peržiūri pateiktį apie parko gyventojus (nuoroda yra prisegtame pamokos plane), diskutuoja, kokius gyventojus galima sutikti parke, pakartoja dabarties veiksmažodžius, jų galūnių rašybą.
Klasė keliauja į parką.
2. Įvadas. Mokytojas paaiškina pamokos temą ir numatomas veiklas. Primena saugaus elgesio taisykles.
3. Mokytojas išdalina užduočių lapus, paaiškina, kaip pildyti mąstymo žemėlapį. Suskirsto poromis.
4. Vaikai atlieka užduotį (20 min.).
5. Visi susirenka sutartoje vietoje, grupelėmis peržiūri užduoties rezultatus, taiso vieni kitų klaidas.
6. Apibendrinimas. Mokiniai trumpai papasakoja, ką jie tyrinėjo, kaip sekėsi pildyti mąstymo žemėlapius, kokių sunkumų ar įspūdžių patyrė.
7. Baigiamoji užduotis. Vaikai sukuria 1-2 vaizdingus, rišlius sakinius apie šiandienos veiklą, sakinyje naudodami kuo daugiau dabarties veiksmo žodžių.
8. Įsivertinimas pagal lentelę.
9. Mokytojas apibendrina pamokoje išmoktus dalykus, visi apsidairo, ar tvarkingai palieka parko aikštelę ir grįžta į klasę.

Esamasis laikas. Dabartis.

Verkių seniūnija, Kalvarijų g. 292A, 08318 Vilnius