dainu-svente_57_01714057566-dad25020867f8c00cfd6f16511677b52.jpg

Pradinis ugdymas
  • Vilniaus Vingio parkas
  • 45 min

Ar tau labiau patinka diriguoti, ar dainuoti?

Pamokoje vaikai susipažins su Lietuvos Dainų šventės istorija, svarbiausiais renginiais.

Mokiniai sužinos apie Dainų švenčių tradiciją, kad ji yra įtraukta į UNESCO žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevrų sąrašą. Prisimins chorų rūšis ir balsus, mokysis lietuvių liaudies dainą, patys diriguos.

Rekomenduojama pamoką vesti Vingio parko estradoje, kur 2024 m. liepos 6 d. vyks Dainų šventės Dainų dienos koncertas „Kad giria žaliuotų“.

Nuotraukos autorius T. Urbelionis/BFL

Kūrybiškai susipažinti su Lietuvos Dainų švenčių tradicija.

1. Klasė atvyksta į Vingio parko estradą.
2. Mokytoja pristato, kad 2024 m. liepos mėnesį bus minimas Lietuvos Dainų šventės šimtmetis. Paklausia mokinių, ką jie žino apie Dainų šventę.
2. Mokytoja trumpai papasakoja Dainų šventės istoriją, apžvelgia pagrindinius renginius.
3. Išsamiau pristato Dainų dieną, kuri vyks būtent šioje estradoje. Prisimenamos chorų rūšys, dainininkų balsų tipai.
4. Mokytoja iš telefono paleidžia dainą „Už žalių miškelių“, išdalina mokiniams natas, visi mokosi dainuoti.
5. Mokiniams pasiūloma padiriguoti, kaip tai daro dirigentai Dainų švenčių metu. Draugiškai diskutuojama, kas galėtų būti dirigentu.
6. Refleksija: mokiniai žodžiu įsivertina kaip jiems sekėsi, dalijasi įspūdžiais. Ar labiau patiko diriguoti, ar dainuoti.

Pilietiškumo

A2. Pristato, atlieka (vienas ar su kitais) pasirinktą kūrinį, vertina savo ir kitų atlikimą.

Žvėryno seniūnija, Vilniaus Vingio parkas