evakuacija-mokyklos-aplinkoje_57_01724838931-6a97c36af53f233254265bc7b0473281.png

Evakuacija mokyklos aplinkoje

Pamoką sukūrė - Laima Loginovienė
  • Pradinis ugdymas,
    Gyvenimo įgūdžiai
  • P. Žadeikos g. 2

Kaip elgtis išgirdus įspėjamąjį pranešimą apie evakuaciją?

Pradinukai sužino pagrindines evakuacijos sąvokas, kaip elgtis prireikus evakuotis.

Atlikdami praktinę užduotį, moksleiviai simuliuoja evakuaciją iš mokyklos. Užduoties metu pakartoja sąvokas, sužino evakuacijos kelią ir tvarką, kur yra susibūrimo vieta ir kitus svarbius dalykus.

Žinių įtvirtinimui, mokiniai apklausia šalia mokyklos sutiktus asmenis, ką jie žino apie evakuaciją ir susibūrimo vietas mokyklos prieigose arba mikrorajone.

Pabaigoje apibendrina apklausos duomenis, pasidalina savo įspūdžiais.

Iliustracija pamokos autorės.

Susipažinti su evakuacijos sąvokomis, išmokti evakuotis mokyklos aplinkoje.

1. Įvedimas į temą, mokinių sudominimas.
2. Teorinė dalis, artimų evakuacijos vietų apžvalga žemėlapyje, praktinės užduotis atlikimas.
3. Mokiniai išeina iš klasės. Suranda mokyklos evakuacijos planą, sužino ar jų mokykla yra kolektyvinis apsaugos pastatas, kur yra susibūrimo vieta.
4. Evakuacijos simuliavimas. Mokytojas pakartoja esmines taisykles, klasė kartu su mokytoju evakuojasi iš mokyklos.
5. Lauke aptaria, kaip jiems sekėsi evakuotis.
6. Mokyklos kieme vaikai atlieka apklausą.
7. Po apklausos apibendrina rezultatus, dalinasi pamokos įspūdžiais.
8. Papildomai galima skirti namų užduotį - sudaryti evakuacijos planą savo šeimai.

Atsakingi sprendimai ir elgesys, santykiai ir bendradarbiavimas, saugus ir sveikas asmuo/bendruomenė.

Fabijoniškių seniūnija, P. Žadeikos g. 2