giliausios-pusnies-medziokle_57_01728671246-8f9ecf48c5af23bc04b27f47eb406571.jpeg

Matematinė giliausios pusnies medžioklė

Pamoką sukūrė - Rasa Zubauskaitė
  • Matematika,
    Pradinis ugdymas
  • Šeimyniškių 21 B.
  • 45 min

Koks giliausios pusnies dydis?

Sniego pusnių medžioklė - puikus būdas prisiminti ilgio matavimo vienetus!

Pamokos metu pradinukai, „apsiginklavę“ liniuotėmis, leisis ieškoti didžiausios pusnies. Kartu su mokytoja aiškinsis, kaip išmatuoti pusnies gylį. Išmatavę šešias pusnis, prisimins matematines sąvokas: skirtumas, suma, daugiau, mažiau ir lygu.

Gautus duomenis mokiniai lygins tarpusavyje, prisimins ilgio matų stambinimą ir smulkinimą. Suskaičiuos, koks skirtumas tarp giliausios ir mažiausios rastos pusnies. Pabaigoje visi išsiaiškins, kas rado giliausią pusnį ir tapo geriausiu klasės sekliu.

Užduotį geriausia atlikti po stipraus snygio, kuomet susidaro matavimams atlikti tinkamos pusnys. Į klasę visi grįš įraudusiais skruostais ir puikia nuotaika.

Iliustracijos šaltinis: https://wallpapers.com

Pasikartoti ir praktiškai taikyti ilgio matavimo vienetus, matematines sąvokas.

1. Mokytoja(s) su mokiniais keliauja į mokyklos kiemą arba parką, kur galima rasti įvairių sniego pusnių.
2. Mokiniai, naudodamiesi liniuote arba metru-rulete, išmatuoja šešių pasirinktų sniego pusnių gylį. Matavimo rezultatus užrašo darbalapyje.
3. Pasikartoję ilgio matavimo vienetus (milimetras, centimetras, decimetras), mokiniai stambina ir smulkina gautus duomenis.
4. Mokiniai prisimena matematines sąvokas: suma, skirtumas, daugiau, mažiau, lygu. Atlieka įvairaus tipo veiksmus su matavimo vienetais.
5. Pamokos pabaigoje užpildo refleksijos laukelį.

26.3.1.1. Ilgis, plotis, tūris

Žirmūnų seniūnija, Šeimyniškių 21 B.