ka-gali-saule_57_01727628335-02d201b8df8a1111dfda2abbdc1b6e92.jpeg

Saulė - atsinaujinantis naudingos energijos šaltinis

Pamoką sukūrė - Rasa Zubauskaitė
  • Pradinis ugdymas
  • Šeimyniškių 21 B

Ką gali saulė?

Pamokos metu pradinukai lauke atliks praktines veiklas, kurių metu sužinos, kaip saulės šviesa gali būti paverčiama naudinga energija.

Naudodamiesi pateiktomis schemomis, mokiniai pasigamins mini saulės „kolektorių“, „orkaitę“, kurioje saulės spindulių pagalba išlydys šokolado arba zefyro gabalėlį. Matuos lauko temperatūrą pavėsyje ir savo „orkaitėje“, taip pat įsitikins, kad koncentruota saulės energija yra ne tik labai stipri, bet gali būti ir pavojinga.

Diskutuos apie saulės keliamą pavojų žmogaus sveikatai, prisimins, kokių saugumo taisyklių reikia laikytis būnant lauke. Pamokos pabaigoje reflektuos apie savo patirtis pamokoje.

Reikalingos priemonės: atspausdinta pamokos medžiaga, folija, nedidelė kartoninė dėžutė, šokolado gabalėliai arba „marshmallow“ zefyrai, lauko termometras, padidinamasis stiklas, popieriaus lapelis, rašymo priemonė, žirklės, klijai.

Veiklos vyksta saulėtą dieną mokyklos kieme.

Iliustracijos šaltinis https://blog.feniceenergy.com

Praktinių veiklų metu sužinoti, kaip saulės energiją paversti elektros energija.

1. Mokytoja(s) mokiniams paaiškina apie skirtingus energijos šaltinius.
2. Mokiniai analizuoja pateiktą schemą ir, naudodamiesi žodžių banku, aiškinasi, kaip saulės energija paverčiama elektros energija.
3. Vaikai atlieka keturis eksperimentus, kurių metu įsitikina, kokia galinga yra saulės skleidžiama energija ir kaip ji gali būti „įdarbinta“.
4. Klasė diskutuoja apie galimą pavojingą saulės poveikį ir kaip jį sumažinti. Atlieka užduotį lape.
5. Asmeninė refleksija. Mokiniai pasidalina, kokias žinias ir įgūdžius įgijo šios pamokos metu.

28.4 Energija

Žirmūnų seniūnija, Šeimyniškių 21 B