kaledine-matematika-vilniaus-senamiestyje_57_01717429293-76d1900776ae8acd690d0237b75dbcdd.jpg

Kalėdinė matematika Vilniaus senamiestyje

Pamoką sukūrė - Joviltė Noreikienė
  • Pradinis ugdymas
  • Karaliaus Mindaugo tiltas

Kiek kalėdinių eglučių puošia senamiestį?

Pamoka sukurta pirmos klasės mokiniams, siekiant paįvairinti ir sužaidybinti ugdomąsias veiklas, taip padedant pirmokams sklandžiau pritapti naujoje mokykloje ir klasėje. Pamokos metu vaikai praktiniu patyriminiu būdu stebi aplinką, lavina skaičiavimo įgūdžius, prisimena saugaus elgesio mieste taisykles.

Pradinukai, vaikščiodami po kalėdinį Vilniaus senamiestį, ieško kalėdinių eglučių, jas skaičiuoja, aptaria su mokytoja puošybos detales, ieško panašumų ir skirtumų, paveiksluoja. Pamokos pabaigoje vaikai artimiausiame parke žaidžia ugdomąjį žaidimą.

Pamoką galima kūrybiškai pritaikyti pagal poreikį, pavyzdžiui, keliaujant miesto gatvėmis stebėti ir skaičiuoti širdeles, angelus, vėliavas, gyvūnus, spalvas, raides ar kt.

Nuotrauka pamokos autorės.

Ugdyti mokinių skaičiavimo įgūdžius, pastabumą, įsitraukimą ir aktyvų dalyvavimą pamokoje.

1. Klasė atvyksta viešuoju transportu iki Karaliaus Mindaugo tilto. Mokytojas pristato pamokos temą ir užduotį.
2. Vaikai poromis atlieka užduotį: keliauja nurodytu maršrutu, stebi aplinką ir skaičiuoja sutartus objektus (pvz., kalėdines eglutes). Skaičių pasižymi ant lapo.
3. Stabteli aptarti patikusią eglutę: spalvas, linijas, formas, dydžius, pasikartoja konstrukcines medžiagas.
4. Vaikai užsideda nykštuko kepurę ir nusifotografuoja prie patikusios eglutės.
5. Atvykę į Reformatų parką, vaikai pristato stebėjimų rezultatus, aptaria labiausiai patikusias eglutes.
6. Pertraukėlė: mokiniai gali užkąsti, pailsėti ir laisvai pajudėti žaidimų aikštelėje. Žaidžiamas žaidimas „Vilke Pilke, kiek valandų?“, kurio metu pradinukai pasikartoja natūrinius skaičius.
7. Grįžę į klasę, vaikai nupiešia savo eglutę ir dalinasi išvykos įspūdžiais.

Natūralieji ir sveikieji skaičiai. Vizualiųjų įspūdžių interpretavimas ir improvizavimas. Judesių ugdymas žaidimais.

Senamiesčio seniūnija, Karaliaus Mindaugo tiltas