kliuciu-ruozas-gyvojoje-gamtoje_57_01673280659-e381b4863aa3e55c756ffc019f0296d3.jpg

Įveikiame natūralius gamtinius kliūčių ruožus

Pamoką sukūrė - Viktorija Kaziukonytė
  • Fizinis ugdymas,
    Pradinis ugdymas
  • Šeškinės šlaitų geomorfologinis draustinis. Gelvonų g., 07135 Vilnius
  • 45 min

Kaip įveikti kliūčių ruožus gyvojoje gamtoje?

Integruota pasaulio pažinimo ir fizinio ugdymo pamoka, kurios metu klasė lankosi Šeškinės šlaitų geomorfologiniame draustinyje. Šioje vietoje didelė gyvosios gamtos įvairovė: medžiai, krūmai, daug natūralių buveinių, išvartų, natūralių gamtinių kliūčių, žmogaus sukurtų objektų.

Draustinio aikštelėje vaikai žaidžia judrius žaidimus, vėliau keliauja po draustinį, ieško gamtinių kliūčių ir jas įveikia. Paįvairinimui, gamtines kliūtis gali papildyti savo sukurtais elementais iš šakų, kankorėžių ir kitų rastų medžiagų.

Pamokoje gausu veiklų, kurios gerina mokinių koordinaciją, judėjimo įgūdžius.

Nuotrauka pamokos autorės.

Surasti gyvosios gamtos kliūčių ruožus ir juos įveikti.

1. Mokiniai pamokos pradžioje prisimena praėjusios pamokos teoriją. Ją pritaiko praktikoje, nagrinėja skirtingų medžių kamienus, lapus, jų vaisius.
2. Išsiaiškina ir panagrinėja kuo skiriasi medžiai, krūmai, žolė.
3. Sustoja į ratą, atlieka mankštą.
4. Susiskirsto į 5 grupes, kuriose turės sukurti kliūčių ruožą iš gyvosios gamtos elementų.
5. Keliauja po draustinį, ieško gamtinių kliūčių. Jas papildo savo elementais.
6. Sukūrus kliūčių ruožus, grupės keičiasi ratu, išbando kitos grupės klūtis pagal pateiktus žingsnius.
7. Pamokos pabaigoje vyksta diskusija apie mokinių sukurtus kliūčių ruožus.
8. Mokiniai pabaigoje įsivertina, ką išmoko iš šios pamokos. Kiekvienas pasako bent po 2 gyvosios gamtos elementus, kuriuos panaudojo kuriant kliūčių ruožą.

Žmogus ir gyvoji gamta. Judėjimo įgūdžiai

Šeškinės seniūnija, Šeškinės šlaitų geomorfologinis draustinis. Gelvonų g., 07135 Vilnius